Co zalezy od predkosci i mocy komputera, Wybranie systemu

Witam Chciałbym się dowiedzieć co jest potrzebne?

Chodzi mi o to (żeby ze starego komputera zrobić takiego w miarę dobrego)

I zmienić Windowsa XP na Windowsa 7 - Vista ?:slight_smile:

Pozdrawiam

zależy jak stary jest ten PC ale jak jakiś zabytek to może być wymiana praktycznie wszystkiego od płyty głównej ,procesora pamięci ram karty graficznej po ,dysk napęd i kończąc na zasilaczu :stuck_out_tongue: zależy jaki efekt końcowy chcesz uzyskać czy mają chodzić gry itp…

podaj dokładnie podzespoły

  • model płyty głównej

  • procesor

  • karta graficzna

  • zasilacz (marka ,model i moc)

  • dysk twardy i napęd (czy jest podłączony pod złącze sata czy jeszcze te stare szerokie taśmy )

i najważniesze ile masz na to kasy :smiley:

od prędkośc procesora i mocy komutera zależy czy uruchomisz to i owo, czy tego też nie uruchomisz…

proponuję sklecić pytanie ponownie…

hucker232 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jak chcesz tylko do internetu to weź obojętnie jaki zestaw z alledrogo, albo mogę odsprzedać mojego byłego- PC :D- pilnie-czesci-tanio-okazja-negocjacji-t487838.html

ale mi chodzi CO zależy od prędkości :slight_smile: itd a nie zaraz kupić części :))

Pozdrawiam

żeby starego PC ulepszyć to należy najpierw sprawdzić jakie płyta główna obsługuje procesory i możliwie na jak najlepszy zmienić jeśli zamierzasz postawić na tym PC system windows 7 to przydałoby się mieć te 4GB pamięci ram

jeśli mają w miare dobrze działać gry to potrzebna jest wydajna karta graficzna to tak ogólnikowo

takie ulepszanie starego PC jest na krótką metę i tak w końcu trzeba potem nowy kupić bo się okazuje że w starym już nie da się nic ulepszyć

Odpowiedzieliśmy ci, szybkość działania programów/gier, kompresja itd.

Misiek, nie polecaj szrotów z allegro nawet do biura bo za takie pieniądze samemu można lepsze złożyc.

BÓG ZAPŁAĆ :slight_smile:

Komputer jest taki szybki jak jego najwolniejsza cześć.

Przy uruchamianiu systemu i 1. odpalaniu programów decyduje dysk, przy samej pracy przede wszystkim ilość RAM, gdy go jest za mało wtedy zapisuje/odczytuje dane na swapie na dysku. Przy renderingu, pakowaniu, pracy na kilku cięższych programach jednocześnie dużą rolę odgrywa procesor.

Windows 7 działa poprawnie na Athlonie XP 2.2Ghz, 2GB RAM, 80GB HDD, i jakiejś grafice chyba od nVidii 5 wzwyż. Tutaj masz podgląd jak się odpala Win 7 na starej maszynie.

Gorzej jest z pracą mocno wielozadaniową - tu musiał byś mieć procek 2-rdzeniowy, system się ożywi.

Jeśli chodzi o sprzęt - nie podałeś go.

No ale głownie co warto zrobic to

  1. RAMu nigdy za wiele, czyli poszukaj ile możesz.

  2. Dysk - te 80GB z najwyższym ATA to minimum na WIn7, bo jeśli masz mniejszy to będzie ciasno i będzie chodził wolno (jak wiadomo systemy od Visty potrafią bezmyślnie miażdżyc dysk nie wiadomo czym)

  3. Procesor - o ile jest możliwość to lepszym rozwiązaniem będzie 2-rdzeniowy z mniejszym zegarem niż 1 rdzeniowy z wyższym. Niestety nie każdy stary komp ma możliwość włożenia takiego cacka.

ra-v Dziękuję za konkretne odpowiedzenie mi na pytanie

A co jest podstawowym problemem jak się zacina komputer i nie che się odmulić ? :))

Pozdrawiam Daniel

Dysk może “mielić” i tym samym go spowalniać.

czyli od dysku tez zalezy predkosc ? :slight_smile:

Tak

Odpowiedziałeś sobie na to pytanie po części. Win 7 potrzebuje trochę więcej zasobów. Wystarczy że na 1 rdzeniowym pracuje antywirus, czy flash w przegladarce i już widać przymulenie.

Przy uruchamianiu, gaszeniu systemu, hibernacji, pierwszym odpalaniu programu ewentualnie przy tym bezsensownym mieleniu. Gdy RAMu jest mało to na więcej zależy od dysku niż wtedy gdy jest go dużo.