Co zamiast allegro

Sprzedawałem do tej pory za pomocą allegro ale zablokowali mi konto i zastanawiam się nad alternatywą. Jakie macie zdanie o amazonie?

Czemu zablokowali ci konto?

Jeśli robisz to prywatnie to OLX.
Jeśli jesteś firmą i chodzi o większą skalę sprzedaży, to również Amazon wchodzi w grę. Przygotuj się jednak na weryfikację firmy, umowy itd.
Jeśli chodzi o rękodzieło rzemieślnicze w niewielkiej skali to popularny jest Etsy.

Jeszcze jest gumtree, ale nie wiem czy ktos tam zaglada :slight_smile:

Ebay
gumtree
olx
allegro
allegro lokalnie
sprzedajmy
gratka
amazon
Też znam Etsy ale myślałem, że nikt w polsce z tego nie kupuje przypadkowo na to czasem trafiałem, ale zawsze oferty były obcokrajowe raczej.
oraz własna strona internetowa

W polskiej ofercie nie ma nic ciekawego więc nie wchodzę, a wyświetlanie produktów nie jest w żaden sposób intuicyjne według mnie.

Co zamiast allegro

1 polubienie

No niestety takie są realia :joy: Allegro strasznie zdominowało rynek zwłaszcza smartem :slight_smile:
O przypomniałem sobie jeszcze, że morele ma marketplace gdzie też można sprzedawać :slight_smile:

O ile własny sklep można wdrożyć (pisałaś, że masz ale gdybyś chciała migrować, zmieniać czy cokolwiek- zapraszam pomogę, mam w tym zakresie lata doświadczenia.) O tyle wygenerowanie na sklepie takiego ruchu jak na allegro jest niemożliwe z wielu względów - inna rzecz, że przy własnym sklepie dochodzi Ci też „typ” ruchu - na allegro masz cały wór ludzi nie koniecznie zainteresowanych zakupem lub wręcz odwrotnie już zdecydowanych na zakup. Z kolei na sklepie internetowym może zabłąkać się ktoś, kto TERAZ nic nie kupi. Pokusa uwolnienia się od allegro jest wielka, szczególnie w sytuacji w której klienci Allegro są coraz trudniejsi, ale na ile jest to możliwe, to już zależy do bardzo wielu specyficznych dla każdego biznesu detali.

Oraz Empik zdaje się.

Może stare bazary wiejskie/miejskie jak są wolne stoiska i ruch 8-16 cię nie ogranicza, że większość nie zajrzy wcale lub tylko w soboty.

Wyprzedaż garażową zrób pod domem/blokiem :stuck_out_tongue:

Allieexpress :slight_smile:

Grupy na fb typu kupie/sprzedam.

Allegro trzeba pilnować. Zdarzyło mi się -tsprzęt wystawiony na 4-5K, i nie sprawdziłem. miałem zaległość 1,75, słownie 1 złotych siedemdziesiąt pięć groszy.
Jakieś odsetki od odsetek. Zapłaciłem i ruszyło :slight_smile:

Własny sklep. Pozyskanie użytkowników zajmie trochę czasu, ale przynajmniej nie jest się zależnym od jednej platformy. Budujesz też jakieś fundamenty pod biznes.

No daaaaj już link do tej reklamowanej platformy, nie kryguj się :wink:

losowa osoba: załóż własny sklep
bachus: NO POCHWAL SIĘ REKLAMOWANĄ PLATFORMĄ NIE KRYGUJ SIĘ :rage:

A potem „olaboga, czemu użytkowników nie ma na forum”… :man_facepalming:

Nie mam z tym problemu :wink: zazwyczaj dodaję link do naszej platformy w sygnaturce, przy okazji staram się odpisać coś sensownego w temacie. Rozumiem, że bachus jest uczulony na spamiarskie konta agencji seo, ale to temat na oddzielny wątek :wink:

Nie oszukując się taki komentarz w 90% przypadkach to promocja usługi :wino: jak i tutaj :smiley:

Tak jak wspomniane - jestem uczulony na nowe konta SEO.