Co zamiast ati radeon hd 4870 do 350 zl

witam chce kupić kartę graficzna mam na ten cel 350 zl maks

mój sprzęt to

intel core 2 quadcpu q6600 4x 2,40ghz

4 gb ram

dysk 1 tb

ati radeon hd 4870 512

zasilacz 400wat wie ze do wymiany

W tym przedziale cenowym najlepiej wypada HD7770, np. Sapphire Radeon HD 7770 GHz Edition 1G DDR5

ababab , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

tylko pytanie czy ona będzie lepiej chodzić od tej co mam

bo od tygodnia chodzę po sklepach i mi mówią ze mam dobra katrę no ale niestety pes 14 muli mi troszkę

Poczytaj i wszystko wiesz?

https://www.google.pl/search?hl=pl&as_q … as_rights=

I trzeba by było pogonić CPU na 2.8 - 3.0 GHz.

Ale jaka płyta główna?

Zasilacz?

gigabyte ga-ep31-ds3l

fsp gruopinc 400wat

4 fazowa sekcja zasilania CPU, już teraz ma co robić przy tym CPU (płyta budżetowa, słabe OC) - podkręcanie na własną odpowiedzialność.

Zasilacz do wymiany, ciekawe propozycje zasilaczy masz w tym dziale.

ababab , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

to ze zasilacz mam do wymiany to wiem na dniach kupję 600 wat podkręcanie to nic nie chce

z czasem może kupi lepszy procesor na razie starczy najbardziej co mnie interesuje to karta graficzna i lepiej kupić ddr3 czy ddr5

Jaki model, sama moc to nie wszystko?

Ile masz na zasilacz?

Taką, kolega podał Ci wyżej kartę grafiki lub taką samą, ale Gigabyte.

modeckom jakoś tak w sklepie komputerowym dobrali mi go i kartę graficzna http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd775 … 80005.html albo tą http://allegro.pl/gigabyte-hd7750-oc-1g … 81810.html ale mówią żeby brać tą pierwszą

Dodane 06.11.2013 (Śr) 11:11

ogólnie to nie znam się na tych rzeczach i mam prośbę do was abyście podali najleszay model karty do 350 zl

Przecież HD7750 jest słabszy od 4870!

Mam nadzieję że nie FEEL, nie radzę kupować takiego zasilacza, do przeczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

Dodane 06.11.2013 (Śr) 11:14

Gdzie zamierzasz kupić podzespoły?

chyba logic ale chyba sprawdzę przed kupnem a jaki byś polecał tak do 150 zł

chciałem kupić w pc komp w Toruniu ale jak mówisz ze ta hd 7750 jest gorsza to nie wiem już co zrobić tam mówił że będzie lepsza to co byś mi doradził

zasilacz do 150 zł

kartę do 350zł

nie kupuj żadnego zasilacza modecom bo ten FSP czyli Fortron którego teraz masz jest o wiele solidniejszy ,zresztą pracuje u ciebie z kartą 4870 która ma TDP 160W :smiley: pieniążki na zasilacz przeznacz na Kartę HD 7790 jest trochę droższa ,zużywa mniej prądu niż twoja obecna TDP 85W i jest już sporo wydajniejsza no i obsługuje DX 11 w porównaniu do twojej obecnej karty ,uruchomisz na niej nowe gry przykładowo call of duty - ghost

350 zł + 150zł to razem 500zł masz na kartę wystarczy na 7790 a nawet gtx 650ti boost

procesor przydałoby się podkręcić ,bezpiecznie będzie przez samo FSB nie zmieniając napięcia zawsze trochę z niego wyciśniesz ,a temperatury i pobór prądu nie powinny jakoś specjalnie wzrosnąć jak nie będziesz nic zmieniał przy vcore

nigdy nie podkręcałem i raczej nie chce to mówisz że zasilacz jest dobry

jest ok

FSP to porządna marka, nie tylko pod swoją robią zasilacze ale też dla innych znanych firm np. OCZ ,ANTEC

wszystkie wymienione polecane karty w twoim temacie mają mniejszy pobór prądu od tej co teraz masz więc nie ma potrzeby zmieniać zasilacza

procesor masz trochę już słaby do tych kart i nowych gier dlatego sugerowaliśmy podkręcenie

tak czy owak jeśli masz fundusze to możesz kupić wydajniejszą kartę ,a następnie odkładać na procesor i nową płytę główną

Zdecydowanie GTX 650 TI Boost

a może kartę spróbuje podkręcić

Koledzy dobrze Ci radzą kupuj np.:

 ♦ od nVidi GTX 650 Ti Boost 1GB lub GTX 650 Ti Boost 2GB TDP 140W.

     (“Ti Turbo Boost” jest dużo wydajniejsza od “Ti”)

 ♦ od AMD Radeon HD 7790 1GB lub Radeon HD 7790 2GB TDP 85W.

Tu masz testy.

Twój HD 4870 ma TDP 157W.