Co zamiast Slimjet?

Początkowo Slimjet wydawał się całkiem fajny i wygodny, jednak z czasem coraz bardziej kuleje i zaczynam mieć go dość :frowning: Nie wiem, czy instalować oryginalny Google Chrome, czy jednak coś innego?
Zależy mi na szybkości, bezawaryjności i przede wszystkim jak największej personalizacji. Szczególnie chodzi mi o skonfigurowanie interfejsu tak, aby był wygodny i ergonomiczny. No i oczywiście musi być po polsku.
Najnowszy Firefox mam, ale tam szwankuje Facebook, więc odpada.
System to Windows 7 x64

Weź sobie zainstaluj Brave. Przeglądarka oparta o Chromium.
Dużo bardziej konfigurowalna niż Chrome.

1 polubienie

edge

Edge to nie prywatność.

najwięcej oprócz firefoxa możesz pogrzebać w interfejsie Vivaldi:

Sam korzystam w vivaldi od dawana możesz jeszcze dla pewności nie złażenie jaką przeglądarkę wybierzesz doinstalować Piaskownice do ochrony systemu np Sandboxie
aby w razie infekcji ograniczyć wirusa do sztucznego środowiska choć w tym wypadku jeszcze lepszym wyjściem było by skorzystanie z pełnej wirtualizacji systemu typu VMware player ale to już wymaga większej mocy komputera…

Ale o prywatność już nie musiał byś się aż tak martwić bo co sie dzieje w las vegas zostaje w las vegas i taki wirus uruchomiony w wirtualnym systemie czy telemetria z przeglądarki nie miała by wglądu do głównego systemu tylko do tego co sie dzieje w tym wirtualnym środowisku,

@Quassar - prywatność i bezpieczeństwo nie są priorytetem. Vivaldi ma koleżanka i nieustannie narzeka, bo wciąż tam coś nie działa i trzeba kombinować. Nie ma też wbudowanego translatora, a dla mnie bez tego, to jak bez ręki. Poza tym ta przeglądarka ma głównie jakieś zbędne bajery, typu głupie zmiany kolorków, a mi bardziej zależy na ergonomii, szybkości i bezawaryjności. Co do dostosowania interfejsu, to po prostu chcę mieć pod ręką ikonki do różnych funkcji, żeby nie szukać czegoś w menu, np. Slimjet ma dodatkowy pasek narzędzi, gdzie mam wyszukiwanie wg strony, czyszczenie, historię, translator…

Przy okazji Brave bo coś mi się przypomniało
https://niebezpiecznik.pl/post/blad-w-przegladarce-brave-dotyczy-tych-ktorzy-korzystali-z-niej-do-tora/

@aesereht - nie używam Tora :stuck_out_tongue: Natomiast trochę mnie zaniepokoił tekst:
" Twórcy stawiają na łatwość obsługi, dzięki czemu część dodatków, jak np. adblocker, jest od razu wbudowana w przeglądarkę i prosta w obsłudze, bo ograniczająca się do naciśnięcia jednego przycisku. Z tego powodu od lat polecamy ją wszystkim mniej technicznym użytkownikom, którzy nie chcą tracić czasu na rozumienie i konfigurowanie każdego aspektu swojej przeglądarki."
Może nie jestem jakoś szczególnie techniczna, ale na tej szczegółowej konfiguracji, to mi raczej zależy :stuck_out_tongue:

@Domker A co właściwie w tym Brave jest dodatkowo, czego nie ma w Google Chrome, jeśli chodzi o konfigurację interfejsu?
Zależy mi też np. na otwieraniu odnośników w nowej karcie za pomocą gestu. Ogólnie lubię, gdy jest jak najmniej klikania i grzebania po różnych menu w trakcie użytkowania.

Vivaldi uruchomił własny translator, RSS, beta klienta pocztowego:

1 polubienie