Co zmienia ustawienia google?

Na laptopie win7 i stacjonarnym xp podłączonych do routera pojawił się problem. Po czyszczeniu odkurzaczem trzeba po otworzeniu strony głównej ustawić preferencje wyszukiwania. Klika się w zębate kółko w google i ustawia. Od dwóch tygodni, po wyczyszczeniu na obu komputerach nie ma tego zębatego kółka. Trzeba zmienić stronę z google.pl na google.com, albo odwrotnie, żeby pojawiło się zębate kółko. Na dole przeglądarek pisze, żeby włączyć obsługę cookie. Ale ona jest stale włączona.

Na razie nie zamierzam zmagać się z wieloma skanerami, bo przez combofix i otl mialem problemy. Komputer dobrze pracuje i internet mam wciąż szybki. Mankament z kółkiem zębatym jest niewielki, chyba, że czegoś nie wiem, jak poważne może być zagrożenie z zewnątrz, albo przez odkurzacz, który właśnie kończy karierę u mnie.

Teraz proszę o informacje.

Po czyszczeniu samym ccleanerem kółko zębate jest.

Nie wiem na co tu odpowiedzieć, no ale widzę w sumie jedno pytanie, więc…

Rozumiem, że pytanie określa zapamiętane ustawienia google.pl/com. Te ustawienia (w szczególności zmienione ze standardowych) są zapamiętywane w postaci ciastek (plików cookie) na dysku komputera i usunięcie ich powoduje powrót do ustawień domyślnych (usuwać można spod opcji w przeglądarce lub przy pomocy odpowiedniego oprogramowania).

Co do odkurzacza, wolę go nie oceniać (ogólnie dwa czy trzy razy go używałem i jest on moim zdaniem, powiedzmy że, zbyt “problematyczny”), ale żadnemu znajomemu bym go nie polecił, chyba że chciałbym dokonać zemsty niskich lotów ;).

Jeśli zaś chodzi o informacje nt. CCleaner’a, nie jest on na tyle inwazyjny by cokolwiek pożądanego znikało, a już z pewnością nie wspomniana “zębatka”.

PS. Swoją drogą nie wiem co takiego trzeba byłoby usunąć w systemie, by był problem z wyświetlaniem elementów strony.

I tu się kolego mylisz, bo przyczyna prawdopodobnie leży w ciasteczkach, które to Odkurzacz jak i według ciebie nie inwazyjny CCleaner także usuwa.

Czyli wszystko zależy od tego jak sobie ustawimy. W CClenaer można wykluczyć ciastka (ale trzeba wiedzieć które). A w Odkurzaczu można zrezygnować z usuwania ciastek z przeglądarki Internet Explorer i to wszystko.

Zastosuj się do powyższej metody i wszystko będzie dobrze.

ps. Powyższy problem mogę porównać do złożenia pozwu o rozwód, jeśli żona ugotowała ci słoną zupę. Aż taki to stanowi problem, żeby pozbyć się programu, który do tej pory nie był niczemu winny. [-X

Okazało się, że ccleaner dobry i odkurzacz. To ta nowa polityka google sprawia, że dzieją się problemy. Kółka zębatego po czuszczeniu na googlach nie ma w ie8 i ie9 nawet po logowaniu. Wystarczy jednak byle co kliknąć w pasek wyszukiwania na stronie głównej, żeby przeniosło na karty wyszukiwania i od razu na nowej karcie obok logo i paska wyszukiwania u góry, po prawej stronie znajduje się ów trybik, gdzie można sobie odfajkować dynamiczne ustawienia na zwykłe wpisywanie.