Co zmienić w tym zestawie? 1400 zł

Co zmienić w zestawie z obrazka?

Kartę graficzną już mam – Radeon HD7950.
SSD niestety na TLC bo MLC za drogie.
Zasilacz 550W bo Corsair, podobno tylko on trzyma dobrze napięcia.

Płyta na Morele:

Nie polecam dysków ADATA, koszmarnie wolne, po zapełnieniu bufora 50MB/s.
Zasilacz na wyrost, ale ok. A kto powiedział, że tylko ten trzyma napięcie?

Okk, to RAM i płytę główną wezmę z morele, zaoszczędzę 20 zł.

Na forach pisali że np. SilentiumPC słabo trzyma napięcia i właśnie polecali Corsair “bo to pewniak”.

A do ADATA: masz na myśli tą nową generację dysków z 3D NAND czy tą starą? Czy obie cierpią na ten problem? Jak tak to co polecasz innego? Choć wydaje mi się, że wszystko z TLC będzie tak miało, ale to w sumie nie problem bo ja nigdy nie zapycham do końca, zawsze jest 30-40GB wolnego.

Tyle że Corsair vs550 to gorszy elektrycznie zasilacz od faktycznie niezłego vs450.

1 polubienie

Ten Dysk SSD możesz zostawić.
Zdecydowanie lepiej prezentują się dyski na kościach TLC 3D NAND - są trwalsze i szybsze.

Płyta wymaga aktualizacji Biosu pod ten procek ,więc dodajesz usługę

Zasilacz daj ten vs450

1 polubienie

Ok, w sumie wezmę ten 450W bo zapomniałem że przecież mam go w kompie z którego będę przekładał grafikę i lajtowo daje radę ;D
Ewentualnie polecacie jakiś 500W żeby ciszej działał, był mniej obciążony?

A BIOSu nie mogę sam zaktualizować? Już 2 razy to robiłem więc nie powinno być większego problemu oprócz strachu że nagle odetną prąd ;D

Jak masz wcześniejszy procesor 6-stej generacji, to tak możesz.
Jeśli nie masz,to nie zaktualizujesz Biosu z pod tego procesora.

to już lepiej weź taki

lub coś od BQ

i w tej samej cenie masz 600-setkę,co prawda nie jest aż taki wymagany,ale cenowo bardziej opłacalny.

1 polubienie

Mam Pentium G4400, więc dałoby radę, ale bawić się przekładanie tego z komputera do komputera to dla własnej wygody zapłacę te 24 zł. Ileż by było wycierania i marnotrawienia pasty xD

Aż takiego drogiego zasilacza nie chce. Wezmę tego Corsarza za 170 zł, 450W.

1 polubienie

nawet może być taniej :slight_smile:
wiem ,że to groszowe sprawy,jak bierzesz płytę w morelach
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h110m-pro-d-h110-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-7996-019r-845023/

przejdź do tej zakładki usługi ,zjedź na dół do tej usługi aktualizacji i kliknij dodaj do koszyka,potem dodaj płytę i będziesz miał taniej aktualizację biosu. :slight_smile:

To są takie śmiechu warte promocję.

1 polubienie

Całe 1.2 zł ;D. Cóż, będzie na bułkę xD. Ale promocję zrobili, rzeczywiście śmiechu warte xD

Dzięki za pomoc, myślę, że wszystko już wiem :slight_smile:

1 polubienie