Co zmienic w tym zestawie?

No wlasnie, obudowa chcialem zeby sie ladnie prezentowala, a co do zasilki to wezme osobno :slight_smile: Poza tym jednak zostane przy procesorze e7200. Natomiast miedzy nami mowiac to szukam okazji zeby zaoszczedzic.

Co do monitora to postanowilem sie nie wyglupiac i kupic w Polsce. Nie bede sie chyba bawil przewozenie czegos co sie moze strasznie latwo rozwalic .

Na weekend na tej stronie sa przeceny. Wiec jesli byscie mogli sledzic moj temat w tym czasie to bylbym strasznie wdzieczny (moge miec duzo pytac w tym czasie :wink: )

Ok

Jaki jak na razie zestaw jest wybrany?

Na dana chwile ma sie to tak jak przedstawilem. Monitor dokupie w Polsce, obudowe moglbym zmienic na tansza ale gdyby sie tak ladnie prezentowala jak ta wyzej, zasilacz w sumie nie przegladnalem jeszcze tych testow. Jak przegladne to cos uaktualnie. Poza tym czekam na opinie.

A co powiecie o tym zasilaczu…

…i obudowie

Nie moge nic powiedziec na temat zasilacza oprocz tego ze znam firme i jest tani :), a jesli chodzi o obudowe, to fakt, ze na “dzien dobry” lekka platanina kabli, ale bardzo mi sie podoba i mysle ze warta zachodu bo i cena przystepna. Co wy na to?

Imo:

Płyta do wymiany na MSI/Asus z chipsetem p45.

http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6820231122 - te pamięci też powinny być git(http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3332-20), a tańsze.

http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6822152134 - lepiej do tego dysku dopłacić, niewiele drożej, a więcej i szybciej.

http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6827129032 - lepsza wypalarka.

Ten zasilacz ma pojedynczą linię 12V? Lepiej jakby były dwie…

Na Twoim miejscu wziąłbym obudowę pewnej firmy, z dobrymi warunkami przewiewowymi, a mimo to tanią http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6811119115 a nie patrzył tak strasznie na wygląd…

Jesli chodzi o o tego Pioneer’a to nie zgodze sie, ze jest lepszy. Do tego Lite-on’a co wybralem dolaczaja

-wymienny panel

-dodatkowy kabel SATA

-no i darmowy NERO

Ponadto:

-predkosci zapisu CD-R w lite-onie jest 48x a w pioneerze 40x

-lite-on wypala DVD RAM a pioneer nie

-lite-on czyta CD z predkoscia 48x a pioneer 40x

Jedyne co lepsze ma ten pioneer to wypalanie DVD +R/-R DL, bo 12x, a lite-on 8x.

Zatem zostane przy Lite-On’ie :wink:

Jesli chodzi o HDD to z tego co widze oba maja te same predkosci. Jedynie co, to ten samsung co Ty podales ma 640GB, ale mi nie potrzeba tyle bo mam 320GB zew. HDD. Wiec w zasadzie nawet mi to 500 nie potrzeba, ale przezorny zawsze zabezpieczony :slight_smile: Wiec zostane przy swoim HDD bo i 10$ taniej :stuck_out_tongue:

Natomiast pamieci. Bardzo mi sie podobaja. Wiec biore:) No a z obudowa to ciezka sprawa, bo strasznie chcialem miec jakas fajnie wygladajaca. Nad tym jeszcze sie bede musial zastanowic. Pewnie jak przyjdzie do placenia to zmienie zdanie :stuck_out_tongue:

P.S Nie wiem czemu mowisz, ze plyta do wymiany? Ale poszukalem takich na P45 i znalazlem 3, na ktore moglbym sobie cenowo pozwolic.

http://www.newegg.com/Product/ProductLi … rder=PRICE

Pioneer w wersji BOX też ma Nero i kabel SATA.

Skoro wolisz prędkość niż dużo lepszą jakość zapisu to trudno

Pioneer DVR-215/216 nagrywa DVD-RAM, jedynie DVR-215/216D nie nagrywa.

Po za tym lite-on od jakiegoś czasu robi bardzo awaryjne, głośne i kiepsko nagrywające nagrywarki.

Samsung F1 640GB jest cichszy, szybszy i ma dużo krótszy czas dostępu.

pasquali , nie patrz na to co Ci podają producenci (czyli specyfikacja), a jakość ogólną i przetestowaną. Same prędkości Ci nic nie dadzą, jak słabo będzie wypalała płyty, albo nie będzie dało radę odczytać jakiejś. Co do DVD-RAM - ile takich płyt wypaliłeś w ciągu ostatniego roku? A może w życia? Może się nie znam i nie mam znajomych, ale nie znam nikogo osobiście, kto paliłby takie płytki…

“Po za tym lite-on od jakiegoś czasu robi bardzo awaryjne, głośne i kiepsko nagrywające nagrywarki.”

A bez Nero i kabelka dołączonego do napędu przeżyjesz…

Jednym słowem, bierz Pioneer’a. :slight_smile:

Co do dysku to powtórzę się, nie patrz na samą specyfikację. Dyski Samsunga z serii F1 mają na talerzu albo 320GB (wersje 320GB, 640GB) albo 250GB (wersje 250GB, 500GB, 750GB). Im pojemniejszy talerz, tym dane gęściej upakowane i tym samym zwiększa się prędkość dysku. Dlatego najlepiej wziąć wersję F1 320GB, bądź 640GB, a nie 500GB.

“Samsung F1 640GB jest cichszy, szybszy i ma dużo krótszy czas dostępu.”

Jednym słowem, nie bierz 500GB. :slight_smile:

G.SKILL Ci się podobają? Mi zdecydowanie OCZ. :slight_smile:

Za fajnie wyglądającą, solidną i przewiewną obudowę trzeba zapłacić sporo. Czy jest sens?

Co do płyty głównej to napisałem: Asus/MSI. http://www.newegg.com/Product/Product.a … 6813130180 - 20$ zabierz z obudowy i tutaj dodaj i będzie git.

Ok. To chyba koncowa wersja. Mam nadzieje, ze juz sie nie ma do czego doczepic… :stuck_out_tongue:

I co? :roll:

Jak dla mnie nie ma się już do czego przyczepić (chyba, żeby oszczędzić na obudowie).

Daj znać jak zakupisz już i napisz jak się sprawdza.

Yeah! Przyszly czesci (jeszcze czekam na wypalarke…) ale i tak juz chce go zlozyc. Powinienem na cos szczegolnie zwrocic uwage?

Załóż lateksowe rękawiczki. :slight_smile:

A tak na serio, to przed dotykaniem podzespołów dobrze jest zdjąć ładunki z rąk (dotknij piorunochronu/kaloryfera) i nie grzeb się w nich przy podłączonym prądzie.

No i czytaj instrukcje.

To wiem :stuck_out_tongue: Zabieram sie do roboty :slight_smile:

bawełnianą koszulkę :slight_smile:

Na razie problemy jakie mam to:

-braknie mi 1 kabla SATA

-wypalarka przyszla gola i wesola (ani nero ani kabli)

-dysk tez - goly i wesoly

-instrukcja plyty glownej nie jest jasno sprecyzowana co do tego jak podlaczyc boczny panel (audio, usb itp)

-no i musze sciagnac Windowsa

Nie skonfigurowalem jeszcze biosa bo nie podlaczylem HDD, ale wszystko wydaje sie byc dobrze podlaczone :slight_smile: Zadnego dymu nie bylo takze chyba juz nie bedzie:P Ogolnie ciesze sie, ze poki co (odpukac) wszystko dziala:P

-kup kabelek za kilka złociszy i 3 myślniki masz z głowy;

-oj, powinno być dokładnie napisane, a instrukcja do obudowy nie pomaga?

-czyżby nieoryginalny Windows? Uważaj na regulamin…

Bios można skonfigurować bez dysku.

A odpukiwanie nie działa…

Kabelek zalatwi problem dysku ale software’u do wypalarki nie.

Co do biosa racja.

A windowsa i tak sciagne Z netu ale MSDN AA:)

jak wszystko zainstaluje dam wyniki z banchmarkow:)

software do wypalarki… Nero nie jest jedynym programem który nagrywa płyty :slight_smile: Na vortalu masz sporo takich programów, osobiście nie korzystam z Nero.

W benchmarki nie gramy, podaj raczej jak się sprawuje zestaw w codziennej pracy (np. gierki). Ale czekamy na relację, daj znać w tym temacie.

No i masz babo placek! Cos spieprzylem:/ Zobaczcie temperature procka, i to juz po 5 minutach! Nawet nie poszedlem dalej z instalacja systemu, tylko najpierw chcialem zobaczyc czy sie nie przegrzewa no i moje obawy sie sprawdzily:/ Co to moze byc??? #-o

122212550978.JPG

44*C na BOX’ie to dla Ciebie dużo? Czy pomyliłeś się z fahrenheit’ami? Obroty wentyla uzależnione są od obciążenia, więc gdy nic nie robisz, to wentyl słabo pracuje i proc jest cieplejszy.

Sam nakładałeś radiator na procesor? Jak tak to napisz jaką pastę użyłeś i po zainstalowaniu zobacz jaka jest temp. w stresie, jak będzie znacząco za duża, to wtedy jeszcze raz się przyjrzysz czy dobrze nałożyłeś radiator.

Ale na razie wszystko wydaje się git, więc co się tak boisz? :slight_smile: