Co znaczają kolejne dyski pobierania w Debianie?

(Sdfgjvhlkjghdk) #1

Jak w tytule co oznaczają kolejne numerki dysków pobierania?

unknown.gif

(Marcineez) #2

Do instalacji wystarczy ci pierwsza płyta, na pozostałych są po prostu dodatkowe pakiety. IMO najlepszym rozwiązaniem jest netinst no i oczywiście wersja testing jeśli to ma być na desktop.

(Sdfgjvhlkjghdk) #3

serdecznie dziękuję… to musi być wersja całkowicie offline. są to kolejne paczki ale z czym jest jakiś spis? albo jakaś informacja?

Jak jest więcej dysków czy jakżdy dysk jest traktowany osobno? jak je się instaluje>?

(Marcineez) #4

http://www.debian.org/CD/faq/#which-cd

Tu masz wszystko opisane.

(Sdfgjvhlkjghdk) #5

Bardzo dziękuję za informację.

(roobal) #6

Na serwerze masz katalog list-cd i tam masz wypisane co jest na cd lub dvd.

Jakiś konkretny powód? Widocznie ja jestem “zacofany” skoro używam stable na laptopie.

(Marcineez) #7

Ja i chyba większość osób nie przepada za muzeum na desktopie.

(roobal) #8

No właśnie, chyba, więc po co komuś coś narzucać? Będzie chciał stable, zainstaluje stable, będzie chciał Sida, zainstaluje Sida, proste.

(Marcineez) #9

Do czego zazwyczaj służy typowy domowy komputer? Internet, gry, filmy, jakiś pakiet biurowy? Aktualnie w dziedzinie sterowników i bibliotek pod gry/multimedia trochę dzieje się w pingwinarium więc używanie wersji stable nie zapewnia, ani najnowszych serowników, ani najnowszego kernela, ani najnowszych wersji pakietów odpowiedzialnych za multimedia. O ile teraz sytuacja nie jest jeszcze tak drastyczna to z czasem przepaść między stable, a testing będzie narastać. Tak jak to miało miejsce przed zamrożeniem wheezego.

(roobal) #10

I to jest konkretna odpowiedź na konkretne pytanie. Co do sterowników, to często faktycznie wymagany jest nowszy kernel, ale zdarza się też tak, że na nowszym czasem też coś nie pójdzie i trzeba używać konkretnej wersji, a zdarzyła mi się taka sytuacja. Ja akurat korzystam ze stable, przechodziłem przez testingi, Sida itp., bo mi ta gałąź akurat odpowiada, tu wiem że przynajmniej wszystko mam na miejscu, w Sidzie (w testingu chyba też) zdarzyło mi się, że pakiety wyleciał z repo i musiałem kombinować skąd go pobrać.