Co znaczają kolejne dyski pobierania w Debianie?

Jak w tytule co oznaczają kolejne numerki dysków pobierania?

 

 

unknown.gif

Do instalacji wystarczy ci pierwsza płyta, na pozostałych są po prostu dodatkowe pakiety. IMO najlepszym rozwiązaniem jest netinst no i oczywiście wersja testing jeśli to ma być na desktop.

serdecznie dziękuję… to musi być wersja całkowicie offline. są to kolejne paczki ale z czym jest jakiś spis? albo jakaś informacja?

 

Jak jest więcej dysków czy jakżdy dysk jest traktowany osobno? jak je się instaluje>?

http://www.debian.org/CD/faq/#which-cd

 

Tu masz wszystko opisane.

Bardzo dziękuję za informację.

Na serwerze masz katalog list-cd i tam masz wypisane co jest na cd lub dvd.

Jakiś konkretny powód? Widocznie ja jestem “zacofany” skoro używam stable na laptopie.

 

Ja i chyba większość osób nie przepada za muzeum na desktopie.

No właśnie, chyba, więc po co komuś coś narzucać? Będzie chciał stable, zainstaluje stable, będzie chciał Sida, zainstaluje Sida, proste.

Do czego zazwyczaj służy typowy domowy komputer? Internet, gry, filmy, jakiś pakiet biurowy? Aktualnie w dziedzinie sterowników i bibliotek pod gry/multimedia trochę dzieje się w pingwinarium więc używanie wersji stable nie zapewnia, ani najnowszych serowników, ani najnowszego kernela, ani najnowszych wersji pakietów odpowiedzialnych za multimedia. O ile teraz sytuacja nie jest jeszcze tak drastyczna to z czasem przepaść między stable, a testing będzie narastać. Tak jak to miało miejsce przed zamrożeniem wheezego.

I to jest konkretna odpowiedź na konkretne pytanie. Co do sterowników, to często faktycznie wymagany jest nowszy kernel, ale zdarza się też tak, że na nowszym czasem też coś nie pójdzie i trzeba używać konkretnej wersji, a zdarzyła mi się taka sytuacja. Ja akurat korzystam ze stable, przechodziłem przez testingi, Sida itp., bo mi ta gałąź akurat odpowiada, tu wiem że przynajmniej wszystko mam na miejscu, w Sidzie (w testingu chyba też) zdarzyło mi się, że pakiety wyleciał z repo i musiałem kombinować skąd go pobrać.