Co zrobić, aby mieć net na dwóch kompach?

Nie znam się na sieciach i proszę o radę.

Mam duży pokój, a w nim 2 kompy (PCety). Do jednego z nich mam podłączony kabel z liveboxa. I tylko na 1 z nich mam stały net podłączony w ten sposób. Jak chce mieć na 2 kompie to muszę odłączać kabel z tego 1 kompa i podłączać na 2 komp.

Chcę mieć net na dwóch kompach równocześnie. Co muszę zrobić? Wystarczy kupić router i podłączyć kable z liveboxa do routera i z routera do tych kompów? Tylko tyle?

Tak, tylko tyle. A Livebox nie jest przypadkiem routerem i nie ma kilku wyjść LANowskich?

Dzięki.

Da się podłączyć do liveboxa kilka kabli, ale będą problemy z zarządzaniem okablowaniem (bałagan z kablami) , bo livebox jest trochę oddalony. Opcja router jest opcją sensowną.

Livebox to już router! Skoro nie ogarniasz tematu sieci, to nie ma sensu wydawać kasy na nowy sprzęt. Nie wiemy tylko jaką masz wersję Liveboxa. Starą czy nową.

Jeśli zakup kabla LAN nie wchodzi w grę to kup kartę sieciową WiFi (np. na USB).

Ew. za 10 zł kupić używany switch lub hub.

jeśli masz liveboxa z wifi, to do drugiego kompa możesz kupić kartę wifi (na usb, albo na pci/pci-e)i będzie bez problemu z kablami. jeden będzie działał na kablu, drugi na wifi

Kart sieciowych na USB mam kilka, ale średnio to odbiera przez wifi - znacznie lepiej kablem.

To podłącz kablem. Tylko sprawdź w instrukcji obsługi, do którego portu możesz podpiąć kabel, bo w Livebox 2.0 jedno gniazdo jest przeznaczone tylko dla TV po kablu (bodajże żółte gniazdo).