Co zrobić aby miniatury były odrazu wczytane?

No właśnie mając dużo zdjęć w folderze dostaje nerwicy przeglądając je. Miniatury to fajna rzecz niestety sposób w jaki się ładują w systemie windows mnie totalnie wkurza. No i tutaj moje pytanie co zrobić aby po otwarciu folderu wszystkie miniatury były załadowane. Dla tych co dalej nie wiedzą o co chodzi. Wchodząc co folderu gdzie mamy dużo zdjęć wczytywane są tylko te miniatury które widzimy przewijając okno w dół widzimy iż zdjęcia poniżej nie mają wczytanych miniatur i trzeba odczekać te 1-3 sekund aż się pojawią, i ponownie po przewinięciu troszeczkę w dół trzeba czekać aż miniatury się wczytają. Ja chcę aby wszytkie były wczytane od razu tak by przewijając nie czekać aż się załadują.

http://lajfmajster.pl/2009/01/09/rejest … -miniatury

Może zmniejsz jakość miniatur.

ale ja chce mieć dobrą jakość ikon i chce je mieć wczytane od razu. No nie mów mi ze na dwu jajowcu z 4gb ramu i kartą hd4850 nie dał by sobie rady

nie masz czasem wylaczonego buforowania miniatur w opcjach widoku ? [zobacz czy jest ukryty plik thumbs.db w folderze ze zdjeciami]

jest włączone

a duzo masz tych zdjec w 1 folderze ?

od groma :slight_smile: i dlatego to wnerwia mając z 30 zdjęć to nie problem da się znieśc ale gdy przeglądasz z 300 to już męczy i wnerwia (ah te zdjęcia z wakacji :D)

Może warto by podać jeszcze za pomocą jakiej aplikacji przeglądasz te miniatury?

ja bym podzielił na 3 foldery po 100 zdjęć. Chyba logiczne, ze system ma problem skoro musi odczytać kilkaset plików.

Hej!

Zainstaluj sobie Picasa 3 to nie będziesz miał problemu z przeglądaniem zdjeć. :slight_smile:

IrfanView, uruchamiasz program klikasz T, i masz miniatury (wielkość możesz wybrać dowolną, nawet na 1/4 ekranu). Program tworzy miniatury od początku do końca, więc w trakcie przeglądania nie musisz już czekać na stworzenie tych miniatur

matko i córko

barnaba - w viście explorer.exe czy jak to się teraz zwie (no normalnie otwierasz folder w viście i masz nimiaturki)

master_zonk6 - ale ja nie chce dzielić sobie na trzy foldery pasuje mi jak jest

Remix i velover - nie chce programu korzystałem z kilku i powiem szczerze usuwając duplikaty itp w takich programach to męka przynajmniej dla mnie

widzę, że nikt nie wie jak podrasować te miniaturki mimo to dziękuje za pomoc.

do tego to image deduplicator genialny program… instalacji nie wymaga a znajduje takie same zdjecia nawet rozniace sie rozmiarem

Wyszukaj wszystkie pliki Thumbs.db i usuń je (musisz mieć włączone pokazywanie plików ukrytych i systemowych). Windows odbuduje te pliki i może to pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu.

Z tego co wiem na Viście nie tworzą się pliki Thumbs.db z uwagi na inne zarządzanie miniaturkami, które teraz jest scentralizowane.

Odbudowa cache miniatur na Vista => viewtopic.php?f=7&t=245193

nic to nie dało :confused:

antiferno przedni program dzięki :slight_smile:

Jeżeli instalujesz wszystko co Ci windows update wyświetli, zapewne zainstalowała ci się Galeria fotografii usługi windows Live, w tym programie nie ma ŻADNEGO problemu z kasowaniem plików, miniaturki tworzą się same i 300 zdjęć to nie problem, wystarczy zminimalizować program na 2 minuty. A nawet masz możliwość łączenia kilku zdjęć w panoramę

galeria fotografii hmmm nie przypominam sobie aby coś takiego instalował mam viste business z msdnaa nie ultimate :slight_smile: chyba, że to standard dla każdego wydania

aaa jest dzięki i nawet wygodne :slight_smile: