Co zrobić aby ominąć aktualizacje gier na Steam?

Dzisiaj chciałem na komputerze pograć w grę, ale nie mogłem bo musi być aktualizacja a mamy słaby internet to jak ominąć te aktualizacje te gry, żeby mieć wcześniejszą wersję gry, ale żeby od nowa zainstalować tylko mieć już gotowe, czy twórcy gier nie przewidują, że jak ktoś chcę zagrać, ale ma słaby internet to długo musi czekać aż się ściągnie a jeden domownik potrzebuje korzystać z internetu, a mu blokuje albo pomału chodzi, bo jest internet obciążony ściąganiem gry, co z tym mam zrobić?

Być może trzeba opanować uruchamianie steam w trybie offline.

Jak grasz w grę zbyt długo to można by ustawić pobieranie aktualizacji już po jej włączeniu i będzie czekać na zamknięcie, chyba że to aktualizacje wymagające kilku dni na pobranie a ty grasz krócej.

Stary stan plików gry można też zachować na wystarczająco szybkim HDD (najwyżej trzeba przebiedować na chlebie z pasztetem) i wybierać tryb naprawy plików gry jak się dalej nie włączy.

Można też poszukać jak nałożyć limit na Steam by nie wysycał slabego łączą - kosztem dłuższego pobierania.

Uruchamiać grę prosto z folderu gry, a nie ze steam.

Jedna opcja to uruchamianie Steama w trybie offline ale podejrzewam że wtedy nie będą działały gry stricte sieciowe.

Druga to skorzystanie z opcji ograniczania pobierania (Ustawienia > Pobieranie). Ustawiasz konkretne godziny kiedy Steam może aktualizować gry, np. tylko w godzinach nocnych.

To też jakieś wyjście, ale większość gier albo i tak uruchomi Steama sama z siebie, albo nie uruchomi się w ogóle bo nie wykryją włączonego Steama.

Reasumując - jak nie chcesz wymuszonych aktualizacji, to zmień klienta gier np. na GOG, gdzie możesz pobierać samą grę, bez klienta na własność. Dzięki temu, gdy najdzie Cię potrzeba aktualizacji gry, dopiero wtedy ją przeprowadzasz. W przypadku zakupu gry na Steam, Origin, Uplay itp wedle regulaminu musisz zaktualizować grę - wymogi licencyjne, poprawa wydajności tytułu itp.

Uruchamianie z folderu, z wyłączonym dostępem do internetu czy inne obejścia nie zawsze się sprawdzają. Ew. poproś kolegę by Ci ściągnął grę, skoro masz słabe łącze.

1 polubienie

Na steamie się nie da. Trzeba by ustawić opcję aby robić update po uruchomieniu i wtedy odpalasz steam ale przed uruchomieniem gry blokujesz dostęp do sieci dla steam. Na stacku sugerowali, ,że dla niektórych tytułów działa wpisanie w konsoli @AllowSkipGameUpdate 1. Mi to nie działało.