Co zrobić aby router DSL działał z kablem Ethernet na którym jest założone hasło?


(Kubaxd15) #1

Witam!

Kupiłem router DSL ponieważ nie mam wifi a w komputerze nie mam wejścia ethernet i mam teraz problem bo dowiedziałem sie, że aby zalogować się na ten kabel należy podać hasło i login a w moim przypadku idzie on odrazu do routera. Jak nalezy to zrobić?

pozdrawiam


(Agatonster) #2

brushfire3

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(JoteS) #3

Spróbuj poprzez WIFI, niektóre routery domyślnie mają je włączone. Jeśli nie, poproś o pomoc kogoś ze złączem ethernet, podłącz router, wejdź w ustawienia i włącz WIFI. Resztę konfiguracji dokończysz ze swojego sprzętu.


(roobal) #4

Niektóre routery mają domyślnie wyłączone WiFi lub ustawiony w tryb AP Client. Jeśli router nadaje sieć bezprzewodową, możesz zalogować się bezprzewodowo. Jeśli nie i nie masz karty sieciowej, to faktycznie, potrzebujego kogoś kto Ci to skonfiguruje lub kupić kartę sieciową (koszt 10 - 20zł).

To jakiś stary komputer? Bo od przynajmniej 10 lat w płytach głównych zintegrowana karta sieciowa to standard. Może masz kartę sieciową, a po prostu nie rozpoznajesz wejścia czy masz ale karta nie działa? Teraz jak się łączysz z internetem, przez USB?

Co do pytania z tytułu, to rozumiem, że połączenie idzie przez PPPoE? Jeśli tak, to po zalogowaniu się do routera wybierasz typ połączenia PPPoE/PPPoA i tam podajesz login oraz hasło od dostawcy (takie informacje podawane są na umowie).


(Kubaxd15) #5

Komputer Asus Tranfsormer prawie nowy, to rozumiem ze wystarczy jak połącze się z wifi wejde w konfiguracje i podam tam wszytskie dane, tak? I jescze ostatnie pytanie skąd mam wiedzieć czy jest to PPPoE czy też inne?


(JoteS) #6

Może się połączysz przez WIFI a może nie, to zależy od routera. Jeśli nie, będziesz potrzebować pomocy, innego laptopa lub kompa stacjonarnego.

Jeśli masz połączenie typu ADSL np. Neostradę, to żeby połączyć się z internetem w routerze musisz podać nazwę użytkownika i hasło. Przy połączeniu DSL nie jest wymagane, dostawca rozpoznaje cię inaczej :slight_smile:


(roobal) #7

Protokół PPP jest stosowany nie tylko w DSLkach, ale również w siech ATM (PPPoA), sieciach FrameRelay (PPPoFR), a także w sieciach ethernet, głównie w radiówkach (PPPoE).

Jak pisałem, takie rzeczy są na umowie. Jeśli nie ma to widocznie w sieci nie jesteś uwierzytelniany przez login i hasło.

Czyli to netbooko-tablet. Ze specyfikacji wynika, że można korzystać tylko z zewnętrznej karty sieciowej do połączenia kablowego.