Co zrobić by odtwarzać filmy 720p?

Witam

Chciałbym odtwarzać filmy HD 720p. Co powinienem zrobić najtańszym kosztem by komp odtwarzał je płynnie?

Mój komp to:

  • Procek Intel Celeron, 2200MHz

  • Płyta główna Gigabyte GA-8ST(-L) (5PCI, 1 AGP 4x, 3 DDR DIMM, Audio)

  • Ram 1,5GB (1GB + 256MB + 256MB)

  • Karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5500 (256MB)

  • Dysk 232GB

Zrobiłem format dysku, zainstalowałem tylko Winde na nowo i program KMPlayer no i film najpłynniej działa na tym programie, jednak obraz jest opóźniony do dźwięku, a następnie obraz staje się pokazem slajdów.

Czy wystarczyłoby wymienić płytę główną (moja obsługuje AGP 4x tak więc tylko 64MB a kartę mam 256MB) ?

Pozdrawiam

Wg mnie to masz za słaby procesor. Jeżeli chciałbyś komfortowo oglądać filmy w HD, to raczej nie na tym sprzęcie.

W takim razie, czy byłaby możliwość zmiany np. softu w stacjonarnym odtwarzaczu DVD by odtwarzać poniższy film: (lub dodać kodeki)

abc.720p.BluRay.x264-ER

Mój odtwarzacz to BELLWOOD DVD 311U. W opisie napisane jest, że odtwarza 720p oraz 1080i, więc nie wiem dlaczego nie chce tego odczytać. Niestety nie znam się na tym zbyt dobrze.

Napisane jest też coś takiego:

Obsługiwane formaty:DVD Video, CD Audio, MP3, WMA, JPEG XVid, MPEG-4 z QPEL i GMC, SVCD, Kodak-picture.

Co to ten QPEL i GMC ?

Marian5000PL , podana przez ciebie nazwa pliku to tylko nazwa, życie nauczyło mnie nie kierować się nazwą bo tylko w połowie przypadków faktyczne kodowanie pliku pokrywa się z tym co sugeruje nazwa.

Przeczytaj sobie ten poradnik to wszystko zrozumiesz: http://forum.programosy.pl/viewtopic.php?f=44&p=926448

Zmiana softu w odtwarzaczu raczej nic ci nie da, musisz sprawdzić w instrukcji odtwarzacza jakie dokładnie kodowanie i parametry pliku on obsługuje a następnie użyć jakiegoś konwertera i przekodować plik na format czytelny dla niego.

Chyba Ci chodzi o napis skaler obrazu do rozdzielczości 1080i / 720p , jeśli tak to nie znaczy, że obsługuje pliki w rozdzielczości 720p/1080i.

Na czerwono zaznaczyłem dlaczego nie odtwarza tego pliku, nie rozpoznaje kodeka x264 / H.264, musisz przekonwertować film na format MPEG-4 z QPEL i GMC lub zrób z niego DVD ale już nie będzie HD. Nie wiem co to QPEL i GMC ale na pewno za chwile ktoś nas oświeci w tym temacie. :wink:

Tylko pytanie, czy odtwarza pliki 720p? Bo nigdzie takiej informacji nie znalazłem.