Co zrobić, by sterownik ładował się podczas uruchamiania PC?

Podczas ładowania systemu startują różne usługi i działają od razu po uruchomieniu. Problem mam (mały bo mały, ale jednak) dokładnie ze sterownikiem do tabletu graficznego Wacom Bamboo. Sterownik do tego urządzenia odpala się wraz ze startem systemu, ale z lekkim opóźnieniem (jakieś 10-15s). Da się jakoś ustawić, by był on uruchamiany podczas samego startu systemu (gdy jest widoczne logo WIndows’a)?

System musi uruchomić usługi,urzadzenia po kolei ,nie da się chyba porządkować tej kolejki.

Zobacz czy usługa wprowadzania no kompie typu tablet jest na Automatycznie.

W XP nie widzę takiej usługi. Ale skoro sterowniki do karty graficznej odpalane są podczas ładowania systemu, to czemu nie da się tak zrobić z tabletem graficznym?

Wydaję mi się że to logiczne, że nie uruchomi Ci się najpierw tablet,drukarka, gadugadu,a po tym obraz.

No nie koniecznie. Jeśli chodzi o GG to i owszem - zbytek w autostarcie. Sam uruchamiam podczas startu PC tylko sterowniki (bez usług dodatkowych) oraz Comodo IS, ale np. sterowniki drukarki również ładują się podczas ładowania systemu. Najprawdopodobniej problem jest tego typu, że za działanie tabletu odpowiada program .exe, a nie sterownik w postaci biblioteki.

Ciężko wyczuć na win vista/7 odpowiada za to usługa i biblioteki i exe(wyszukaj tablet w sys32) “Może” udało by się przyspieszyć dopisują

/ prefetch:1

do “tego co uruchomia tablet” w elemencie docelowym… :?: ,ale chyba nie bardzo,to robi się w innym wypadku.

Jeśli to jest usługa, a nie sterownik, to wystarczy ją skonfigurować na automat zamiast ręcznego w zarządzaniu usługami.

Jeśli jest to sterownik, to nie zawsze jest to możliwe. Wejdź w Start -> Uruchom… -> devmgmt.msc

W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń i odszukaj w gałęzi Sterowniki niekompatybilne z Plug and Play tego sterownika. Jeśli będzie, to ustaw tryb jego uruchamiania na Rozruch.

Wacom Bamboo widnieje jako urządzenie wskazujące i nie ma tam możliwości ustawienia jak ma startować. Widać już taka specyfikacja sterowników i nic z tym nie zrobię.

No chyba nie ma na to rady

przecież to tyle co nic :wink:

A jednak drażni, że przez ten czas tablet nie działa poprawnie (gdy przesuwam rękę w lewo, to kursor idzie w prawo)

Ewentualnie można jeszcze zdziałać poprzez bezpośrednią edycję wartości rejestru odpowiadającej za typ startu danej usługi bądź sterownika.

Wszystko to jest zgromadzone w rejestrze w kluczu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

Musiałbyś odnaleźć rzeczony sterownik. Łatwe to raczej nie będzie, gdyż są tam one przechowywane z nazwami systemowymi.

Jeśli już to znajdziesz, to edytujesz wartość Start odpowiadającą właśnie za typ uruchamiania wg tego:

0x00000000 - Rozruch

0x00000001 - Systemowy

0x00000002 - Automatyczny

0x00000003 - Ręczny

0x00000004 - Wyłączony

Ściągnij program pserv, najlepiej w wersji 2.7 odpal, prawym w oknie programu i wybierasz Devices, lub naciskasz F9. Tam szukasz sterownika od tabeltu, PPM na nim, properites i tam masz Startup Type: wybierasz właściwy dla Ciebie czyli Automatyczny albo system, powinno pomóc:)