Co zrobic gdy nie dziala dzwiek w systemie windows xp

czesj jestem mateusz mam problem z dzwiekiem w systemie windows xp. Kiedy wlanczam kompa nie ma wogole dzwieku wszystko jest dobrze podpiete.Gdy wchodze w panel sterowania urzadzenia audio to tam pisze ze nie ma urzadzen audio z góry dzieki za pomoc

zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej

ale nie wiem jakie

Update:

jak wyszukac wogole te sterowniki

Karta zintegrowana czy nie?

Jeżeli zintegrowana, to jaka płyta ?

Użyj Everesta w celu uzyskania tych informacji

Płyta główna:

Typ procesora Intel Pentium 4, 1400 MHz (14 x 100)

Nazwa płyty głównej Abit BL7(-RAID)/BW7(-RAID) (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845

Pamięć fizyczna 768 MB (PC133 SDRAM)

Typ BIOS’u Award Modular (09/14/01)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (64 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce2 MX/MX 400

Monitor Samsung SyncMaster 703DF(X)/753DF(X)/783DF(X)/MagicSyncMaster CD173A(T) [17" CRT] (HMAR900200)

Multimedia:

Karta dźwiękowa BrookTree Bt878 Video Capture Device - Audio Section

Karta dźwiękowa Creative SB Live! 5.1 Sound Card

Karta dźwiękowa Intel 82801BA ICH2X - AC’97 Audio Controller [C-0]

Magazyn:

i zintrgrowana i nie mam 2

karty

Jak masz creative’a to zapewne tu coś znajdziesz oO

http://pl.europe.creative.com/support/downloads/

jak sciagnolem to i zaczalem to instalowac to wyskoczyl mi komunikatsound blaster live! series windows drivers not found, please aistall your sound blaster live!series cd before running this setup program i jak nacisne ok to to znika i nie instaluje sie dalej

To uderzaj tu:

http://www.softwarepatch.com/utilities/ … esb51.html

nic mi to nie dalo moze znalazl bys i powiedzial jaki sterownik mam zainstalowac podaj mi jego nazwe jesli mozesz ok??

Może lepiej napisz jaką masz dźwiękówkę…full nazwa, ver. itp…będzie “łatwiej” znaleźć.

ale w tym linku w ktorym mi podawales?

nic mi to nie dalo

Tutaj -->> KLIK (Realtek Audio Driver), masz sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej Realteka na Twojej płycie głównej Abit BL7.

ktore mam nacisnąć?? jak wejde na ta str??

a jak w winampa wchodze to mi pisze jak klikam na jakas piosenke nieprawidłowy sterownik directsound a kod błedu to 88780078

Ten drugi (niżej) sterownik… Realtek Audio Driver. Masz Windows XP więc kliknij w tą niebieską strzałeczkę (z lewej) odpowiedzialną za pobranie sterownika dla “Win9x / Me / 2000 / XP / 2003 / 64bit”.

dzieki wam wszystkim za pomoc. to pomodlo mi ale moze dalibysci mi jeszcze stery do karty creative sb live! 5.1 sound card

tylko ta realtek jest zintegrowana a creative nie zintegrowana

grabek108 , Pilnie zapoznaj się z TYM tematem i zastosuj się do tego co tam jest napisane.

Ponadto Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.