Co zrobić jak występuje błąd prędkości w "mdhh"

witam,

 

mam mały problem, a mianowicie programem “MDHH” skanowałem dysk i mi wyskoczyło ze prędkość jest >150ms :1(zielony kolor). reszta jest w obrębie szarego kolory czyli od <3ms - <50ms.

 

Chciał bym naprawić o ile się da, ale bez utraty danych na dysku. Nie wiem jak to zrobić, jak ktoś wie niech napisze.

 

 

     

 

robi.robi, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Zielony kolor oznacza sektor z czasem dostępu < 150ms  (więc tragedii nie ma, ale trzeba monitorować stan dysku).

 

Sposobem na zniwelowanie wolnych sektorów jest zerowanie (usuwa wszystko z dysku).

oki jak mnie zmusi to będę musiał wyzerować, a mam jeszcze pytanie co to jest “Remap” ??

Remapowanie inaczej relokacja jest to zastąpienie uszkodzonego sektora tym z puli rezerwowej (jeśli pula zapasowych sektorów nie została wyczerpana).

Operacja remapowania weryfikuje niestabilne sektory (SMART parametr C5) i w razie potrzeby je zastępuje lub usuwa z puli sektorów oczekujących na remap.

wszystko już jasne, dzięki za informacje.

 

Koniec dyskusji.