Co zrobić po nie przyjęciu do szkół

Witam, po zalogowaniu się do systemu dostałem taką wiadomość:

Dnia 04-07-2012 o godzinie 10:00 dokonany został przydział kandydatów do oddziałów.

Niestety liczby uzyskanych przez Ciebie punktów do poszczególnych oddziałów z Twojej listy preferencji nie pozwoliły Ci zostać zakwalifikowanym do żadnego oddziału.

W dniach od 04-07-2012 od godz. 12:00 do 06-07-2012 do godz. 15:00 osoby, które zostały zakwalifikowane do poszczególnych oddziałów składać będą oryginały swoich dokumentów w szkołach. Po zakończeniu potwierdzania woli podjęcia nauki przez zakwalifikowanych, w dniu 09-07-2012 o godz. 12:00 opublikowana zostanie lista wolnych miejsc w poszczególnych oddziałach. Będzie ona dostępna w Systemie, w menu z lewej strony, przed zalogowaniem. Skorzystaj z tej listy i wybierz z niej oddział dla siebie, a następnie złóż odpowiednie dokumenty w szkole prowadzącej wybrany przez Ciebie oddział. W szkole dowiesz się jakie dokumenty musisz dostarczyć. Jeśli szkoła zdecyduje o przyjęciu Cię, w tym miejscu pojawi się informacja o umieszczeniu Cię na liście przyjętych.

System - KSEON Optivum

Co mam teraz zrobić? Pomóżcie :expressionless: Do jakiej szkoły się dostane? Składałem do różnych szkół. Wybrałem chyba z 10 opcji zawodu :cry: :cry:

Co to studia? liceum? jak liceum to ile ty miałeś ogółem pkt z egzaminu? 30/150 :D?

to ja się nie dziwię, że się nie łapiesz…

Bo niestety ukończenie gimnazjum nie musi być równoznaczne z umiejętnością czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego …

Niczym w Janosiku:

Dwa lata temu, kiedy szedłem do liceum, to w przypadku nieprzyjęcia pozostawała rekrutacja dodatkowa w sierpniu, ale nie wiem, jak to teraz działa- z pewnością jest to dokładnie opisane w jakimś regulaminie na stronie KSENONu, wystarczy chwile poszukać.

Przede wszystkim w każdym województwie jest inaczej. W woj. łódzkim działa to tak, że najpierw publikowana jest lista wstępna, potem jest czas na doniesienie świadectw i innych papierów do szkoły. Jest też informacja, w których szkołach/klasach są jeszcze wolne miejsca. Jeśli w żadnej szkole/klasie nie znajdziesz się na liście wstępnej, aplikujesz właśnie na te wolne miejsca. Potem publikowana jest lista ostateczna, gdzie nie ma osób, które nie dostarczyły dokumentów w terminie (niekoniecznie ze względu na zaniedbanie, bo dana osoba mogła się dostać do szkoły nieobjętej systemem elektronicznym i tam zanieść dokumenty), a więc zwalniają się kolejne miejsca. I na nie można aplikować do końca sierpnia.