Co zrobić przed formatowaniem dysku c:

(Funkyjb) #1

Pierwszy raz w życiu muszę sformatować dysk systemowy i postawić nowy system. Mam pytanie co zrobić wcześniej przed "Format c:" . Czy trzeba skopiować jakieś pliki dla nowego Systemu, a może jakieś inne operacje o których nie wiem.

Zrobiłem już kopię pliku z zakładkami do OPERY. Co jeszcze ? :slight_smile:

(Kolmar) #2

Nic nie musisz robić. Zrób sobie jedynie kopie zapasową danych (dokumentów) i przystępuj do formatowania.

(M Zganiacz) #3

Upewnij się czy masz wszystkie potrzebne sterowniki do sprzętu.

(Nowy10) #4

jakie ustawienia chcesz zachować? tzn jakich programów?

bo coś tam pewnie trzeba będzie pokopiować :slight_smile:

(Funkyjb) #5

Chciałbym zachować pliki tekstowe z Worda. A tak na przyszłość, co trzeba zmienić, aby WORD zapisywał pliki na innym wskazanym mu dysku, a nie na c:\Documents and Settings. ? :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #6

z menu Narzędzia->opcje->położenie plików i tam możesz modyfikować lokalizację poszczególnych rodzai plików.

(Somekindsoftware) #7

Można też przenieść cały katalog Moje Dokumenty na inną partycję - moim zdaniem dużo wygodniejsze rozwiązanie.

Ja mam tak zrobione i z partycji C w razie formatu kopiuję tylko katalogi profili Firefoxa i Konnekta.

(adam749) #8

Zrób sobie tak jak ja mam, czyli przenieś Moje dokumenty i jakieś ważne pliki na inny dysk i jak chcesz formatować to odrazu robisz format dysku systemowego, a Twoje pliki i dokumenty zostają nienaruszone.

(Kpc21) #9

Prawy klawisz myszy na Moje dokumenty -> Właściwości -> Przenieś -> Ustawiasz gdzie chcesz -> OK -> OK

Przygotuj wcześniej płyty instalacyjne od wszystkich programów i sterowników oraz od systemu - będziesz musiał zainstalować je od nowa.

(impassive) #10

Ja przed formatem wszystko z C kopiuję na inną partycję (również folder Windows). Wszystko mi oczywiście niepotrzebne, ale czasem można czegoś zapomnieć. A potem (po instalacji systemu) przeglądam wszystko i kasuję to, co zbędne.

(adam749) #11

Nigdy tego nie kopiuj bo to największe siedlisko wirów i innych śmieci!!. Kopiuj tylko ważne pliki i dokumenty.

(impassive) #12

Ale właśnie w folderze Windows często są ważne pliki, np. konfiguracja Total Commandera, adresy FTP, czasem jakiś "unikatowy" wygaszacz ekranu, egzotyczne sterowniki itp. itd.

(system) #13

To najpierw zeskanuj te foldery jakimś dobrym antyvirusem, lub daj logi na forum i potem możesz kopiować te pliki :slight_smile:

(Alden Jone) #14

Wystarczy, że w Wordzie klikniesz na "Zapisz jako".