Co zrobić przed sprzedażą komputera

Witajcie
Niedługo sprzdaje swojego stacjonarnego PC gdzie mam jeden dysk SSD 120 GB. Mam na nim sporo prywatnych i poufnych danych, wszystko zostało zgrane na zewnętrzny dysk. Jakim zestawem zarzędzi potraktować ten dysk? Spodziewam się, że sama reisnstalacja systemu nie wystarczy.

Można wykorzystać ten program tylko że do dysków talerzowych
https://www.dobreprogramy.pl/Permadelete-bezpowrotnie-usunie-pliki-z-talerzowych-dyskow-twardych,News,79323.html
lub zamontować inny dysk oczywiście też czysty

W przypadku dysków półprzewodnikowych wystarczy go całego fizycznie nadpisać if=/dev/random of=/dev/sda - przy talerzach było więcej zabawy.

Dariks Boot & Nuke. Jest w wersjach na CD/DVD, PENA i FDD.
Jest też w wersjach na IDE(PATA) i SATA.


Po przejechaniu partycji 2GB (testowej) Gutmannem niczym nie udało się odzyskać zapisanych tam fotek.
Bawiłem się nim dobre 6 miesięcy. Naprawdę dobry jest.

Szkoda tyko, że nie masz pojęcia o co chodzi w tym wątku.
Wiesz, że zwykłe zainstalowanie systemu nie zamaże poprzednich danych uniemożliwiając ich częściowe odzyskanie?

Kiedy przestaniesz w końcu wypisywać bzdury nie na temat w co drugim swoim wpisie? Szkoda, że zmieniły się zasady panujące na forum, bo na starych zasadach miałbyś bana na drugi dzień od swojego pojawienia się na forum.

1 polubienie

Od sprzedaży swojego pierwszego kompa (z wyczyszczeniem talerzy), zawsze żałuję tych kilkunastu rozwiązań, o których wówczas zapomniałem. Od tego czasu po prostu zostawiam sobie twardy dysk na zaś.