Co zrobić z działem giełda?

Wydaje mi się, że ten dział trochę umiera, zajmuje dużo miejsca na stronie głównej forum, macie pomysł co z nim zrobić?

1 polubienie

Zamknąć, ewentualnie otworzyć jeden zbiorczy temat w “na luzie”, gdzie ktoś zamieszcza ogłoszenie a dalszy kontakt to pw.

Najprościej to połączyć te kategorie do kupy, bo są niepotrzebnie rozbite na osobno sprzedam/kupię/zamienię. Wystarczy po jednej grupie na oprogramowanie, sprzęt itd.
Usuwać chyba nie ma sensu, bo jednak czasem ktoś się tam ogłasza ze swoją aukcją na allegro, a może dla kogoś być wiarygodniejszy forumowicz niż przypadkowy sprzedawca :wink:

4 polubienia

Na wielu forach istnieją działy SPRZĘT, OPROGRAMOWANIE. POZOSTAŁE. W nich utwórz podkategorie KUPIĘ / SPRZEDAM / ZAMIENIĘ. Uważam, że cały sprzęt (czy to telefon, płyta, aparat) mogą być w jednej kategorii. To samo tyczy się oprogramowania (systemy, gry, programy). W kategorii inne ludzie będą mogli sprzedać bon na lodówkę, wejściówkę na koncert lub jakieś wydarzenie. Widzę, że za wiele się w tym dziale nie dzieje, więc taka konsolidacja nikomu na pewno nie będzie przeszkadzała.

@anon741072 mnie trochę ubiegł :wink:

Może zostawić dział giełda, ale uogólnić go w sensie niech wszystko będzie zbiorcze.

3 polubienia

Hej,

Ja bym to zintegrował do 5 pozycji:

  • Oprogramowanie (kupię/sprzedam/zamienię),
  • Sprzęt komputerowy (kupię/sprzedam/zamienię),
  • Gry (kupię/sprzedam/zamienię),
  • Smartphone (kupię/sprzedam/zamienię),
  • Inne (kupię/sprzedam/zamienię).

Pozdrawiam,
Dimatheus

Kiedyś dział giełda nie służył promocji aukcji na serwisie Allegro i tym podobnych, miał (!!!) osobny regulamin, gdzie jednym z wymagań było dokładne opisanie sprzedawanej rzeczy i podanie ceny w poście. Tytuł też miał jasno opisywać co chcemy.
W takiej formie moim zdaniem ma sens, tyle że nie dzieliłbym go na kategorie (sprzęt, gry itd.) a na czynność: “Sprzedam”, “Kupię”, ewentualnie “Inne (oddam, zamienię itp.)”.

Moja propozycja:

  • Sprzedam
  • Kupię
  • Zamienię/oddam

Nowy temat z tagiem odnośnie tego, czym teraz jest kategorie, np.
W dziale sprzedam: [Gry] Super Mario Bros na PS1
W dziale kupię: [Sprzęt] Karta grafiki do 19 zł
itp.

Przy okazji zmiany regulaminu na zasady wspominałem o tym - w odpowiedzi usłyszałem, że osoba zainteresowana kupnem, sprzedażą, wymianą etc. powinna wiedzieć co chce I jak prawidłowo określić swoje wymagania a regulamin działu giełda nie jest do niczego potrzebny.

Odpowiadając na główne pytanie co zrobić z działem Giełda, w mojej opinii wystarczy uprościć kategorie oraz przywrócić wytyczne - wróć wskazówki, co powinno zawierać ogłoszenie.

Żyjesz przeszłością :smiley:

Poza tym likwidowałbym to bo to już nie ma sensu, portale aukcyjne robią robotę…

1 polubienie

@tomekb jakaś reorganizacja nastąpi? :slight_smile:

Dobrze że przypomniałeś, trzeba się będzie za to zabrać :wink:

2 polubienia

Zintegrowałem trzy kategorie oprogramowanie (kupię/sprzedam/zamienię) do jednej.
Posty są przeniesione i opatrzone tagami, które właśnie uruchomiliśmy.
Podobnie zrobimy z innymi kategoriami.

2 polubienia

Dobra, dział giełda uproszczony.

Co Wy na to, żeby zrobić z niego “Giełda i ogłoszenia” i dodać kategorie poświęcone ofertom pracy + ofertom freelancerów?

Hmm, no jest mniej. A czy to uproszczenie, to nie wiem, ja proponowałem Sprzedam / Kupię, a nie Oprogramowanie / Sprzęt, ale ok, zobaczymy jak to się sprawdzi.
Co do ofert - nie mam zdania. Może niech wypowie ktoś, kto by coś takiego chciał, albo ktoś, kto ma argumenty, aby czegoś takiego nie było.

Ja na to jak na lato :stuck_out_tongue: Kategorie łatwiej się odfiltrowuje (czyt. blokuje) :wink:

Tam i tak post się pojawia średnio raz na 2 tygodnie…?