Co zrobić z jasnymi punktami na matrycy typu LED?


(Adrian Strozik) #1

Witam. Ostatnio zamontowano mi nową oryginalną matryce do laptopa HP i mam problem ponieważ na ekranie jest punkt który jest jaśniejszy niż cała reszta na wyświetlaczu gdy laptop jest włączony jest on wielkości końcówki igły jednakże jest widoczny. Czy ktoś wie co to może być.?


#2

adrian.strozik , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Kris-is) #3

Prawdopodobnie to uszkodzony piksel (z ang. tzw. “bad pixel”) - fajnie byłoby mieć tu fotkę poglądową. Najlepiej zanieś laptopa tam gdzie ostatnio wymieniali Ci tą matrycę, niech ją sprawdzą i w razie czego zamontują matrycę bez “bad pixeli”.

Ewentualnie można samemu spróbować to naprawić przy pomocy tego programu: http://strony.toya.net.pl/~awulkiew/?page=pixelrepairer〈=pl - ale nie ręczę, że zadziała, bo na szczęście - i oby tak zostało - nie miałem okazji używać tego programu :wink:


(Adrian Strozik) #4

w sumie to bym przeżył z tym bo aż tak to nie przeszkadza a nie chce mi się robić sobie problemu z kolejnym serwisem


(Mateuszmieszko) #5

Ja na swoim monitorze Led również zauważyłem bad piksela. Próbowałem stosować programy które niby to naprawiają ale nie pomogły. Dopiero skutecznym sposobem było lekkie “uciskanie” paznokciem miejsca gdzie ten bad piksel występował. W moim przypadku to pomoglo co nie znaczy ze kazdemu pomoze.