Co zrobić z win32host.exe i innymi, prośba o pomoc

Jestem na grupie nowy, szukałem w internecie co zrobic zeby wyrzucic z komputera niepotrzebne rzeczy, ktore powoduja ze moj internet chodzi bardzo wolno, kiepsko laduja sie strony itd. Znalazlem to forum i mam nadzieje ze uda sie moj problem jakos rozwiazac i ze moge liczyc na pomoc grupowiczow. Zainstalowalem sobie program HijackThis ale nie wiem dokladnie jak z niego korzystac. Stworzylem tzw. loga, uruchamiajac w programie opcje: “do a system scan and save a longfile” i zapisalo mi rezultat tak jak bylo to opisane w jednym z postow. Teraz skopiuje go tutaj i jesli to mozliwe prosilbym o porade co usunac i jak, co jest niepotrzebne. Pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc. ps. i prosze podejsc do mojej kwestii lagodnie, jak do laika, bo i takim jestem w tym temacie niestety. Jesli cos zle wpisalem, nie tu zamiescilem swoja prosbe lub zle skopiowalem to tez prosze o wytlumaczenie co i jak.Halogenik :smiley:

LOG:

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw)

Pliki i foldery na czerwono usuń ręcznie z dysku a wpisy W HijackThis (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Jak wyłączyś przywracanie systemu:

Prawoklik na Mój Komputer=>Właćciwości=>Zakładka Przywracanie systemu=>I Wyłącz przywracanie systemu…

Jak wystartowac do trybu awaryjnego:

Przy odpaleniu kompa klikasz F8 nastepnie z listy uruchamiania wybierasz tryb awaryjny

Start => Uruchom => wpisz services.msc => zatrzymaj i wyłącz usługę mnew2win i Win32 Kernel Update następnie odpalasz HijackThis Misc Tools => Delete NT service => wpisz Win32Kernel => Ok i zresetuj komputer.

Po wszystkim wklejasz kontrolnego loga

Pieknie dziekuje za pomoc, zrobilem nowego loga i wkleje go tutaj, wyglada ze jest OK, chociaz zastanawiam sie co zrobic z : spoolsv.exe , czy to nie jest szkodliwe dla mojego kompa??pozdrawiam i dzieki za pomoc.Halogenik

LOG:

Pozdrawiam. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Teraz jest ok

Wpis usuń Hijackiem oraz całkowicie zapobiec powstawaniu tego wpisu poprzez:

Panel sterowania --> System --> Zaawansowne --> Uruchamianie i odzyskiwanie

Klikasz Ustawienia i w sekcji Zapisywanie informacji o debugowaniu ustaw opcję na Brak

Pobierz program Ewido zrób update i przeskanuj

jezeli juz cos podajesz to całość, te dwa wpisy usuń hijackiem

Przeciwnie, to jest proces systemowy i nic z nim nie rób, wszystko jest ok

Super, wszystko chodzi jak powinno, jeszcze raz dziekuje za pomoc wszystkim. Halogenik.