Co zrobić z własnymi kawałkami muzycznymi?

Witam. Od pewnego czasu tworzę dla siebie muzyke i piszę teksty. Przyznam, że jak na amatora wychodzi mi to bardzo dobrze i myślałem, czy nie nagrać całego utworu, tj. połączyć tekst z muzyką poprzez nagranie głosu. Jednak sprawy sprzętowe i finansowe nie pozwalają na nagranie wysokiej jakości.

Dlatego do wyboru mam dwie możliwości: czy muzyke i tekst lepiej, żebym dam wykonawcy, który dokładnie się tym zajmie i dzięki profesjonalnemu wykonaniu zrobi z tego niezły kawałek, czy poczekać kilka lat, aż moje możliwości się zwiększą i nagrać samemu ten utwór?

Szczerze mówiąc to mając instrumenty albo komponując muzykę we własnym zakresie w inny sposób tanim kosztem można nagrać resztę. Urządzenia i porządny mikrofon można sklecić za mniej niż 1000 pln. Jedyny problem to nagranie ewentualnej perkusji, której zakładam brak sądząc po charakterze posta. Można próbować swoich sił w większych wytwórniach… może jakaś komercha zapragnie pochłonąć twoje dzieło i twoje cacko stanie się kolejnym hitem jakiegoś top wykonawcy.

Niestety całe pieniądze daję na wakacje, więc zostaje mi marne 50zł na to, żeby zainwestować w cokolwiek innego…

Da się i za 50 zł półprofesjonalnie nagrać taki numer :wink: Są ludzie, którzy robią takie rzeczy hobbystycznie, biorąc za to symboliczne (w porównaniu do nakładów, które wydali na sprzęt) pieniądze. A żeby nagrać profesjonalnie trzeba wejść do studia i zapłacić te 30-40 zł za godzinę + ew. wypożyczenie sprzętu. Nie wyobrażam sobie jednak, żeby takie nagranie zabrzmiało profesjonalnie nawet w najlepszym studiu i na najlepszym sprzęcie nagraniowym, jeśli nie posiadasz doświadczenia studyjnego. Dlatego polecam nagrać coś na początku jako demo, a potem pomyśleć o bardziej profesjonalnych nagraniach. Jeśli oczywiście jesteś w stanie nagrać wszystko sam lub zorganizować muzyków, którzy to za Ciebie zrobią.

Doświadczenie w tej branży mam zerowe. Sam odpowiednio nie dałbym rady wszystkiego wykreować, aby w miare sensownie to brzmiało. A jak mogę nagrać demo? Rozumiem, że również w studio?

Znajdz jakieś forum hobbistyczne w tym kierunku może ktoś mający jakiś zespół nagra muzyke często ludzie mają robione przez siebie półprofesjonalne studia muzyczne ,w których nagrywają muzyke i może uda Ci się podesłać nuty i ktoś to nagra później Ci prześle próbować zawsze można.

zaangażuj jakąś gwiazdę, np nagranie z piosenki z Gracjanem Roztockim wypromowało by Cie po 100kroć bardziej niż super hicior

pytanie czy mega gwiazda formatu Gracjana zechciała by wykonać kawałek z totalnym amatorem nie obytym przed kamerą i mikrofonem :smiley: