Co zrobić ze starym komputerem?

Cześć dwa lata temu kupiłem sobie nowy komputer ,a stary poszedł w kąt…

I teraz chciałbym go do czegoś wykorzystać…ale nie wiem do czego oto jego parametry:

Windows98

32mb ramu

4gb na dysku twardym

karta graficzna zintegrowana

napęd cd(zepsuty).

brak usb.

Skoro nie wiesz, do czego go wykorzystać, to najprawdopodobniej nie jest Ci potrzebny. Może masz kogoś, komu możesz podarować ten sprzęt, jako służący do prostej edycji dokumentów, czy do przeglądania internetu. Dużo się nie zdziała na takim staruszku - nie napisałeś, jaki procesor, ale pewnie pierwsza wersja Pentium lub starszy?

Poza tym, jak zrobisz to, co masz w swoim podpisie, to trochę pozycji się wyświetli.

Co z nim zrobić zanieść do kubła :slight_smile:

Ponieważ jest tak słaby, że chyba się już nikomu nie przyda. Jak w dzisiejszych czasach za pare groszy można kupić zjadliwy sprzęt pod winXp - monitory crt to ludzie już za darmo oddają bo widziałem takie ogłoszenia :slight_smile:

Rozwiązanie najprostsze ale niezgodne z prawem - za wyrzucenie sprzętu “do kubła” czyli na śmietnik grozi kara do 5000 zł.

PS.

Wujek Google zawsze pomoże...nie buj się on nie gryzie!![/code]

milosz98, to może też sprawdzisz jak pisze się słowa, których użyłeś w podpisie? :wink:

Dzięki za rady ,ale chodzi o to ,że jestem bardzo do niego przywiązany…chyba zainstalouje w nim kompilator i zaczne coś pisać w c++ na nim.

postaw na nim serwer :smiley: przyda się

jakąś dystrybucje linuxa zainstaluj i działaj :smiley:

ale jak jak on nie ma nawet karty sieciowej.

Z tak marną ilością RAMu? W ogóle ciekawe jaki tam procesor jest… Pewnie nawet na serwer będzie za słaby.

@Autor tematu

Bądź kreatywny, wymyśl coś :wink: Ale skoro sam nie możesz nic wymyślić to chyba faktycznie pozostanie wywalenie go, ale możesz też po prostu postawić go w jakiejś gablocie z podpisem “mój pierwszy komputer” jako pamiątkę z dzieciństwa :stuck_out_tongue_winking_eye:

proste - zalatw drugi i uzywaj jako podstawki pod srajtasmekibelf.th.jpg 8)

ja w sumie też coś muszę wymyślić, bo jeden stoi i się marnuje, a niedługo drugi pewnie dołączy… tylko, że u mnie parametry pozwalają na jakieś w miarę przyzwoite zastosowanie nawet. Więc jakby ktoś miał fajny pomysł to spoko ;p

Ale dlaczego my mamy za was myśleć? I po co mamy wam proponować np. zakładanie serwerów z tych komputerów, skoro wam to nie będzie potrzebne? Jak będziecie do czegoś potrzebować nadal ten sprzęt to sami znajdziecie dla niego zastosowanie…

Ja osobiście zrobiłem sobie centrum multimedialne do oglądania i nagrywania filmów, wsadziłem podzespoły w małą obudowę desktop i podłączyłem do TV, za nagrywanie był odpowiedzialny EasyCap, no i póki zasilacz (codegen) nie spalił wszystkiego to nawet fajnie śmigało :stuck_out_tongue_winking_eye:

A może by go trochę podrasowaqć procesor ,ram itp…tylko nie wiem jak…antyk fajny do nauki.