Co zrobić ze starym komputerem?

Witam. Mam komputer i nie wiem co z nim zrobić, Zostawić czy sprzedać? O to jego parametry

 

Procesor AMD Athlon XP 2400+ 2GHz

1GB Ram DDR 400MHz (2x 512MB)

szybki dysk 120gb

grafika radeon 9550 128mb

windows xp home edition

Cześć,

Możesz wykorzystać ten komputer jako np. serwer, możesz go sprzedać. Wszystko zależy od ciebie.

serwer czy co dokładnie ?

Serwer plików, serwer WWW, router - masz duże pole do popisu.

Serwer - czyli postawić na nim swoją stronę internetową, jednak by ją pstawić najpierw musisz mieć zainstalowany odpowiedni system operacyjny, taki jak np.Ubuntu 12.04 Server lub Windows Server 2003 albo Suse Linux Enterprise.

 

Ja bym raczej go zostawił na zapas że gdyby główny PC się popsuł to używałbym ten, ale jeśli ten stary PC jest uszkodzony to można z niego przenieść do nowego kompa np. dysk twardy, RAM itd. by ulepszyć nowy PC :wink:

Większych głupot dawno nie czytałem. Wystarczy jakikolwiek system z doinstalowanym odpowiednim oprogramowaniem.

Tak jak wspomniano wcześniej, możesz użyć go jako jakiś serwer i to chyba jedyne sensowe zastosowanie. Jeżeli nie potrzebujesz czegoś takiego, to możesz stary dysk przenieść do nowego kompa i robić na nim kopię zapasową ważnych danych, a resztę części sprzedać. Ewentualnie jeżeli Twój nowszy komp ma jeszcze sloty na DDR2 to możesz przełożyć też RAM.

Jak dla mnie to można by zrobić z niego centrum multimedialne - podpiąć do TV, i zainstalować Windows Media Center. Dysk masz dość duży, dlatego wystarczy. Do tego typu zastosowań spokojnie wystarczy Windows XP który jest zainstalowany na tym komputerze. Wgrać na ten dysk filmy i będzie jak znalazł :slight_smile: