Co zrobić ze starym laptopem (pytanie)?

Cześć,

Mam słabego starego laptopa (obecnie używam stacjonarnego), macie jakieś porady co z nim zrobić?

 

Spróbować zainstalować chrome OS? :wink:
vide: http://www.dobreprogramy.pl/CloudReady-dostepny-za-darmo-Chromium-OS-to-druga-mlodosc-dla-starszych-pecetow,News,70501.html

Chcesz go użytkować? Jeżeli jest stary i mało warty można było by go oddać do np do domu dziecka.

Jak ma HDMI to włóż duży dysk HDD, wgraj filmy/muzykę itp. i podłącz do telewizora.

Można jakiś serwer na nim postawić. NAS-a zrobić, czy coś takiego. Laptop na to dobry, bo pobiera mało prądu i jest cichy.

  1. Zrobić przycisk do papieru

  2. Wykorzystać jako podstawkę do kwiatów

  3. Rozebrać na części aby dowiedzieć się co jest w środku

  4. Sprzedać, choć ciężko

  5. Zmagazynować na 30 lat, może wtedy zyska na wartości jako antyk :wink:

  6. Po rozebraniu odzyskać metale szlachetne :slight_smile:

Jeśli chcesz go używać, to Chrome OS, albo jakaś lekka dystrybucja Linux-a.

 

Jeśli chcesz się pozbyć, to raczej nikt już całości nie kupi.

Jeśli masz RAM DDR3, to może ktoś by go jeszcze kupił, albo dysk twardy (wymaż go przedtem). Całości raczej mało kto kupi…

Ja bym tam sobie stawiał boty/programy które powinny chodzić 24/7 

Przesłać do BrzydkiegoBuraka (youtube) ;))

I bitcoiny kopał xD

Ja jestem za tym żeby autor wykorzystał jedną z możliwości jaką dał “vidivarius”

Czyli:

  1. Zrobić przycisk do papieru

  2. Wykorzystać jako podstawkę do kwiatów

  3. Rozebrać na części aby dowiedzieć się co jest w środku

  4. Sprzedać, choć ciężko

  5. Zmagazynować na 30 lat, może wtedy zyska na wartości jako antyk :wink:

  6. Po rozebraniu odzyskać metale szlachetne :slight_smile:

Gdy kupowałem laptopa z którego teraz korzystam, sprzedawca (nie kupowałem w marketach itd) zgodził się obniżyć cenę biorąc ode mnie poprzedni sprzęt (który również miałem od tego pana). Tamten laptop wgl do niczego mi się nie mógł przydać, był uszkodzony więc nie wahałem się, żeby go oddać. Problem w tym, że tego pana po prostu znam. Nie wiem jak to wygląda w sytuacji, gdy chce się w ten sposób pozbyć sprzętu (w wypadku kogoś obcego) i czy jest to jest opłacalne.

zawsze można oddać komuś, kto nie ma dużych wymagań sprzętowych, a może go potrzebować do korzystania z internetu na podstawowym poziomie, pisania prac itp., np jakiemuś uboższemu dziecku w okolicy albo osobie starszej