Co zrobic ze starym sprzętem agd

Kupiłem lodówkę i gazówkę w sklepie Avans.

Co ma zrobić ze starą lodówką i gazówką.Czy sklep powinien zabrać ode mnie stary sprzęt?

Bo wyczytałem już różne rzeczy w internecie, jedni piszą, że tak inni że tym powinien zając się producent itp.

http://www.google.pl/search?q=stary+spr … =firefox-a

niby powinien wziążć sklep ale nie u nas w kraju najlepiej oddaj na złom-śmietnik nie polecam bo ktoś zobaczy i przez okna wskoczą do Ciebie czarni na linach :stuck_out_tongue: pozdrawiam [-X

sprzedaj komuś albo oddaj…

nie oddawaj bo jeszcze będziesz musiał zapłacić podatek od darowizny :stuck_out_tongue:

http://www.wspolnota.org.pl/content/view/5475/2/

Artykuł piękny, teoria również a praktyka i tak sobie.

Ostatnio kupowałem nowy odkurzacz w AGD RTV EURO i do sklepu przywlokłem staruszka ZELMERA i pan w sklepie stwierdził że owszem przyjmą mi ten stary odkurzacz ale za dodatkową opłatą i żadne powoływanie się na przepisy nie pomogło. Po wymontowaniu paru przydatnych pierdułek z obudowy wylądował na śmietniku. I tak za moment go nie było bo zainteresowali się nim zbieracze złomu.

jak złom to ja bym to opylił u złomiarza :stuck_out_tongue:

kase przeznaczył na browary puszki na złom i koło się zamyka :stuck_out_tongue:

No cóż, prawo, prawem, a życie, życiem …i nic się na to nie poradzi.

W MediaMarktach bez problemu przyjmują stary sprzęt kiedy kupujesz taki sam nowy. Na oddanie starego masz 5 dni od daty zakupu nowego (wystarczy przyjechać z paragonem).

Kiedyś w Gdańsku trafiłem na akcję pod którymś z marketów (chyba Real), gdzie można było przynieść stary sprzęt i oddać go nieodpłatnie. Pozbyłem się w ten sposób dwóch starych drukarek. Nie dość że nic za to nie zapłaciłem, to jeszcze dostałem ładną zielona torbę na zakupy.

Są też firmy prywatne które zajmują się utylizacją sprzętu AGD-RTV. Odbierają od ciebie (niestety nieodpłatnie) sprzęt i zapewne rozkręcają go wyjmując co da się sprzedać do serwisów a reszta na złom. Jest to super sprawa, zwłaszcza kiedy mieszkasz w bloku na czwartym piętrze i musisz znieść pralkę.

Poszukaj u siebie w miejscowości na jakiś tablicach ogłoszeń, może akurat będzie.

He he, wątpię , mieszkam na wsi i jedyne co mogę znaleźć na tablicy ogłoszeń to klepsydry ;/

Idź do gminy i zapytaj się jak jest organizowana wywózka odpadów wielkogabarytowych.

To już wole oddać to za złom, niż latać w tym urzędzie od drzwi do drzwi …

Zobacz na stronie internetowej i w BIP-ie (Biuletyn Informacji Publicznej - powinien być link ze str. głównej) urzędu gminy, może będzie podane.

Nie jest.

Ale problem już rozwiązany, sprzęt zabrał sklep.