Co zrobic ze starym sprzętem agd

(L.B.G.) #1

Kupiłem lodówkę i gazówkę w sklepie Avans.

Co ma zrobić ze starą lodówką i gazówką.Czy sklep powinien zabrać ode mnie stary sprzęt?

Bo wyczytałem już różne rzeczy w internecie, jedni piszą, że tak inni że tym powinien zając się producent itp.

(Kolmar) #2

http://www.google.pl/search?q=stary+spr ... =firefox-a

(Onimusza666) #3

niby powinien wziążć sklep ale nie u nas w kraju najlepiej oddaj na złom-śmietnik nie polecam bo ktoś zobaczy i przez okna wskoczą do Ciebie czarni na linach :stuck_out_tongue: pozdrawiam [-X

(klopas) #4

sprzedaj komuś albo oddaj...

(Onimusza666) #5

nie oddawaj bo jeszcze będziesz musiał zapłacić podatek od darowizny :stuck_out_tongue:

(Kolmar) #6

http://www.wspolnota.org.pl/content/view/5475/2/

(fiesta) #7

Artykuł piękny, teoria również a praktyka i tak sobie.

Ostatnio kupowałem nowy odkurzacz w AGD RTV EURO i do sklepu przywlokłem staruszka ZELMERA i pan w sklepie stwierdził że owszem przyjmą mi ten stary odkurzacz ale za dodatkową opłatą i żadne powoływanie się na przepisy nie pomogło. Po wymontowaniu paru przydatnych pierdułek z obudowy wylądował na śmietniku. I tak za moment go nie było bo zainteresowali się nim zbieracze złomu.

8)

(Legia 87) #8

jak złom to ja bym to opylił u złomiarza :stuck_out_tongue:

(Onimusza666) #9

kase przeznaczył na browary puszki na złom i koło się zamyka :stuck_out_tongue:

(Kolmar) #10

No cóż, prawo, prawem, a życie, życiem ...i nic się na to nie poradzi.

W MediaMarktach bez problemu przyjmują stary sprzęt kiedy kupujesz taki sam nowy. Na oddanie starego masz 5 dni od daty zakupu nowego (wystarczy przyjechać z paragonem).

Kiedyś w Gdańsku trafiłem na akcję pod którymś z marketów (chyba Real), gdzie można było przynieść stary sprzęt i oddać go nieodpłatnie. Pozbyłem się w ten sposób dwóch starych drukarek. Nie dość że nic za to nie zapłaciłem, to jeszcze dostałem ładną zielona torbę na zakupy.

(fiero) #12

Są też firmy prywatne które zajmują się utylizacją sprzętu AGD-RTV. Odbierają od ciebie (niestety nieodpłatnie) sprzęt i zapewne rozkręcają go wyjmując co da się sprzedać do serwisów a reszta na złom. Jest to super sprawa, zwłaszcza kiedy mieszkasz w bloku na czwartym piętrze i musisz znieść pralkę.

Poszukaj u siebie w miejscowości na jakiś tablicach ogłoszeń, może akurat będzie.

(L.B.G.) #13

He he, wątpię , mieszkam na wsi i jedyne co mogę znaleźć na tablicy ogłoszeń to klepsydry ;/

(fiesta) #14

Idź do gminy i zapytaj się jak jest organizowana wywózka odpadów wielkogabarytowych.

(L.B.G.) #15

To już wole oddać to za złom, niż latać w tym urzędzie od drzwi do drzwi ...

(Kpc21) #16

Zobacz na stronie internetowej i w BIP-ie (Biuletyn Informacji Publicznej - powinien być link ze str. głównej) urzędu gminy, może będzie podane.

(L.B.G.) #17

Nie jest.

Ale problem już rozwiązany, sprzęt zabrał sklep.