Co zrobić, żeby kupić laptopa bez systemu?

Cześć!

Przymierzam się do zakupu laptopa. Kupiłem niedawno jednak Windows Seven na przed sprzedaży w Vobis i postanowiłem, że zainstaluje go na tym nowym laptopie. Dlatego chciałbym kupić specjalną wersję laptopa bez systemu operacyjnego.

Co mam zrobić, żeby go kupić w takiej wersji?

Czy każdy producent laptopów ma obowiązek sprzedać mi swój produkt bez systemu operacyjnego?

http://www.ceneo.pl/Laptopy;017Bez_systemu_P9-18586.htm

Ale ja mam upatrzony model którego tam nie ma. Czy mam po prostu iść do Vobisu wybrać laptop i poprosić o wersję bez systemu operacyjnego? Tak to będzie wyglądać?

bez systemu raczej Ci nie dadzą (W media markcie jak cos ma system to bez nie sprzedają nie wiem jak jest we Vobisie ale pewnie podobnie)

To proste. Poszukać laptopa bez systemu. Oferta jest przecież bardzo szeroka i właściwie każdy producent ma w ofercie taki produkt

Tu jest niedawny, pokrewny temat, który może być pomocny:

porady-czy-mozna-sprzedac-zakupiony-wraz-komputerem-t355800.html - głównie może być ciekawy link zawarty w poście.

Czyli po prostu nie mogę zrezygnować z systemu w laptopie?

Zasadniczo nie ale możesz spróbować w ten sposób:

http://jakilinux.org/gnu/zwrot-pieniedz … -w-polsce/

Nie no bez przesady… chłopak włożył w to dużo pracy i wysiłku, szczerze zastanawiam się czy mu się to opłaciło - trzeba liczyć też czas na napisanie e-mail, stanie w kolejkach na poczcie, telefony i inne tego typu sprawy.

Ja jestem zwolennikiem tego, żeby w ogóle laptopa z systemem nie kupować.

Jeśli ktoś wie, to proszę o informacje czy Vobis sprzedaje laptopy bez systemu operacyjnego? Jeśli tak to czy po prostu wystarczy, że poinformuję kasjera o tym, że nie biorę systemu przy zakupie, czy muszę zrobić coś innego?

A jeśli nie to w jakich innych sklepach mogę kupić laptop bez systemu?

Jeżeli dany model laptopa jest z systemem to nie możesz z systemu zrezygnować, ponieważ to jest kombinacja fabryczna. Musisz poszukać w ofercie takiego modelu, który systemu fabrycznie nie ma. Jest to chyba oczywiste, nie sądzisz?

Nie do końca rozumiem…

Chodzi Ci o to, że jeżeli mam upatrzony model mam szukać po prostu takiej wersji bez systemu? Sęk w tym, że ja jestem zwolennikiem sklepu Vobis - kupiłem tam kilka sprzętów i jestem bardzo zadowolony - dlatego tam chciałbym kupić także kolejny mój laptop.

Czyli więc nie mogę zażądać od Vobisu wersji laptopa bez systemu?

Dokładnie tak, choć może będzie to trudne. Producenci laptopów wolą je sprzedawać z Vistą, gdyż tak jest taniej i prościej. Stworzenie osobnej linii produkcyjnej dla lapa bez systemu mija się z celem, gdyż większość klientów woli kupić laptopa gotowego do pracy. Być może nie uda Ci się znaleźć konkretnego modelu laptopa w wersji bez systemu, najprawdopodobniej będziesz musiał wybrać całkowicie inny model

Powtarzam - możesz wybrać z oferty laptopa bez systemu (o ile jest taki produkt w ofercie) tak samo jak możesz kupić bułki zwykłe w piekarni i bułkę z serem i szynką jako kanapkę. Jak będziesz chciał kupić tę bułkę bez szynki i sera to Ci przecież pracownik nie wyjmie tych dodatków i nie obniży Ci ceny tylko dlatego, że Ty masz taki kaprys. Jasne teraz? :slight_smile:

Według prawa, chyba unijnego producent nie ma prawa sprzedawać komputera bez systemu operacyjnego i laptopa bez systemu nigdzie nie znajdziesz. Tobie chodzi o laptop bez systemu MS Windows, czyli musisz szukać laptopa z innym systemem, czyli albo systemem MS DOS (podejrzewam, że koszt systemu wliczony jest w cenę ale to groszowe sprawy raczej) lub z jakąś dystrybucją Linuksa.

Z systemu możesz spróbować zrezygnować albo po prostu szukać laptopa bez Windowsa, czasami można dobrze trafić, ja kupując kiedyś desktopa i potem laptopa nie miałem problemu ze znalezieniem komputerów bez Windowsa :slight_smile: Możesz jeszcze spróbować zamówić może w jakimś sklepie lub może u samego producenta dany model bez Windowsa :slight_smile: Ogólnie producent powinien, nie musi ale powinien oferować te same modele komputerów/laptopów z systemem Windows i bez niego, czyli najczęściej z DOSem.

Pozdrawiam!

Nie ma żadnego unijnego czy polskiego przepisu mówiącego o niemożności czy zakazie sprzedaży jakiegokolwiek komputera bez zainstalowanego OS.

Co do Vobisu, to sprzedają tam lapki raczej wyłącznie z zainstalowanym Windowsem.

Sprzedają klientowi kompleksowy produkt, na którym klient może rozpocząć pracę niemal zaraz po wyjściu z salonu.

Prawo rynku, ot co …

Dzięki za potwierdzenie, po prostu gdzieś kiedyś takie coś mi się obiło o uszy i zostało w pamięci :slight_smile:

Jaki to jest model, może coś się znajdzie :slight_smile:

Pozdrawiam!