Co zrobić żeby obraz sie nie zacinał w grach

Witam,nie jestem jakimś znawcą wienc pytam co trzeba by wymienić albo naprawić w moim komputerze .Komputer przy jakiś lepszych grach np.undercover ,po włączenu gry(przy jeździe)zacina się obraz,pomocy zastanawiałem sie nad wymianą karty graficznej albo dokupieniem RAM’u ,ale jaka część to robi że sie obraz zacina czy to ram czy karta grafiki czy co prosze o pomoc #-o :cry:.Aha i chciałbym jeszcze zapytać czy jak by była do wymiany karta graficzna to czy ta

http://allegro.pl/item860005845_xfx_ati … _ddr2.html

była by coś warta

Na początek podaj parametry swojego komputera.

Do nowszych gier na pewno się nie nadaje.

Podaj konfigurację komputera czyli:

  • Grafika

  • Procesor

  • Płyta główna

  • Zasilacz (b.ważne)

  • Ram

  • System

I budżet na ew. nowe części.

kr0pqa ,

grafika nvidia geforce 5500 256mb

procesor celeron d 331,2666mhz

płyta główna fujitsu siemens d1961

zasilacz nie wiem nie pisze

ramu mam 1gb ale w kompie pokazuje że 512mb

system xp home edition service pack 2

Po 1 zainstaluj SP3.

Po 2 MUSISZ mi napisać markę, model i moc zasilacza.

Po 3 takiego kompa NIE OPŁACA się modernizować, lepiej poczekać, pozbierać na części i kupić nowy.

A jeżeli KONIECZNIE upierasz się przy modernizacji to:

Dokupić RAMu (tak aby było 1gb)

Ale to i tak nie wiele pomoże, nie opłaca się inwestować w ten zestaw, ponieważ jest on już bardzo przestarzały, mogę złożyć ci niezłego kompa do 2000zł.

Otóż zacinanie się obrazu spowodowane jest małą pojemnością pamięci ram.

Nie zastanawia cię dlaczego nie wykrywa ci pozostałej pamięci?

Może ma niedociśniętą? Mój kumpel tak miał.

Może grafika pobiera z puli ramu.

A dobrze podana pełna specyfikacja wygląda tak jak ta którą mam u siebie w opisie. Masz grafikę AGP? Ja bym się cieszył że w ogóle chodzą jeszcze. Obniż jeszcze bardziej szczegółowość i rozdzielczość na zero.

Zależy co ma na myśli poprzez słowo “nie wykrywa”. Jeżeli chodzi mu o to, że jak wejdzie w zakładkę “System” w panelu sterowania, to ma tam napisane, że jest 512mb RAMu, to NIE JEST to kwestia pobierania, lecz kwestia niedociśnięcia, uszkodzenia RAMu, lub uszkodzenia slotu na RAM.

Może sprzęt generuje za mało fps (klatek na sekundę) czyli jest za słaby.

Spróbuj zmniejszyć detale.

Ta karta którą podałeś to gniot (pasywna do tego low profile), z resztą jaka cena taka wydajność.

Dziś kupić do grania coś słabszego niż 9600GT to grzech. Można coś takiego kupić do 300zł.

Zestawienie gpu możesz znaleźć tutaj:

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

więc sobie porównaj

czy jak bym dokupował RAM czy ten sie opłaca czy nie prosze o szybką odpowiedź

http://allegro.pl/item866956235_1gb_ddr … tanio.html

Twój komputer to totalny ■■■■, który nie służy wcale go grania.

Jak się ma komputer cały komputer w cenie BARDZO ŚREDNIEJ karty graficznej to co tu się dziwić.

Nie ma sensu w niego inwestować.

Jedyne co możesz zrobić to dołożyć tego ramu, aby był 1GB… tyle właśnie trzeba do pracy,

mam tu na myśli przeglądanie internetu, słuchanie muzyki, używanie ms office

a nie go grania.

A to ciekawe haha. Nie pisz więcej takich głupot.

Mała ilość ramu wydłuża ładowanie/zamykanie aplikacji, ponieważ system używa pamięci wirtualnej

tworzonej na dysku twardym, który często jest najwolniejszym elementem komputera.

Jak ktoś ma słabą kartę graficzną, to nie ma co się dziwić że gierka się zacina.

Aby chodziła płynnie trzeba mieć minimalnie 30 klatek /sek.

Karta graficzna która generuje w 3DMarku 03 1450 punktów nadaje się jedynie do pasjansa.

Co do tego ramu:

Podałeś nieszczegółowe informacje.

Skąd wiesz że masz 1GB skoro system pokazuje połowę tego?

Ile masz kości w komputerze? 1 czy 2?

Ściągnij sobie program CPU-Z lub Everest - będziesz mógł odczytać informacje na temat swoich kości.

Jeżeli masz 1 sztukę to dobrze by było dokupić drugą taką samą lub identyczną parametrami

bo na tak miałkiej płycie z najgorszym z możliwych chipsetów mogą być problemy jeśli kości będą różne.

Chyba masz właśnie DDR1 a nie DDR2~!

No właśnie czekamy na szczegółową specyfikację !!

Jakbyś zauważył nie mówimy tu o problemie płynności FPS lecz o gwałtownym zacinaniu się gry podczas jej płynnej pracy.

Temat mówi wyraźnie “ZACINANIE”

Jeśli element gry musi się doczytać to korzysta w czasie gry z pamięci wirtualnej przez to gra się zamraża na chwile i rusza ponownie.

Nie wiem kto tu pisze bzdury ale najwidoczniej nie ma sensu brania udziału w tym temacie.

Tego autor nie sprecyzował.

Czego się spodziewać po takiej karcie i takim sprzęcie?

Że Undercover, który już ma jakieś wymagania, będzie chodził płynnie bez zacinki?

Niech odpali FRAPS’a i zobaczymy jak to będzie z tymi fps’ami

A mi się zacina choć mam tak:

Procesor= Pentium® Dual-Core CPU T4300 @ 2.10 GHz 2,10 GHz

Pamięć= RAM 2 GB

Typ Systemu= 64-bitowy system operacyjny

Komputer= Acer

Ja mam:

Procesor: Pentium 4 3.2GHz

Ram: Kingston 2GB (2x1)

Grafika: GeForce GTX260

System: Vista HomeBasic SP2 32Bit

I u mnie tez się zacina. Ta gra już tak ma. Popieram, do tego komputera nie ma co dokładać bo to nic nie zmieni, lepiej kupić nowy.