Co zrobić żeby polepszyć zasięg WiFi

Witam

 

Posiadam router Thomson TWG870u (od UPC z dwoma antenami , Internet 120mb/s) i chce mieć zasięg wifi na komputerze stacjonarnym. Otóż kupił zewnetrzną karte sieciową TP-Link TL-wn821n. Karta działa mam sygnał, ale jest strasznie rozrzutny. W programie od TP-linka mam 3/5 kresek i jest napisane że siła sygnału dobra .Bywa że mam 30mb/s a raz mam 0.5mb/s. Wychodzi na to że coś strasznie zakłuca sygnał. Dodam iż router jest odemnie jakieś 10m i ma do pokonania 3 ściany i strop + inne sieci które być może też zakłócają sygnał.(Blok z lat 60-tych. Ściany to pustaki, no a strop to wiadomo jaki)

I teraz nasuwa sie moje pytanie co mam zrobić bo kompletnie nie wiem. Czytałem trochę żeby wymienić na lepsze anteny w routerze. Rozważam też kupno kabla usb 10m i troche przybliżyć tp-linka do routera ale nie wiem czy to ma sens, dlatego proszę mi doradzić co mam zrobić. W razie jakich dodtkowych pytań prosze pisać, postaram się odpisać na każde pytanie żeby rozwikłać to.

 

Mogę jeszcze dodać że w tym momencie większy Upload niż download ;////

 

Z góry dziękuje

Maciek

 

3435299738.png

puszka aluminiowa postawiona na antenie skierowana w strone PC czasami działa cuda.;]

 

nie możesz routera postawić w inne miejsce 3 ściany to troche sporo.

Raczej nie jestem wstanie zmienić położenia routera. Dodam że to jest jeszcze pietro niżej ode mnie. Jedyne co mogę zrobić to tak jak pisałem, kupić kabel usb i wczepić tp-linka i znaleźć dobre miejsce u mnie w mieszkaniu żeby był dobry sygnał.