Co zrobić żeby polepszyć zasięg WiFi


(Golikmaciek) #1

Witam

 

Posiadam router Thomson TWG870u (od UPC z dwoma antenami , Internet 120mb/s) i chce mieć zasięg wifi na komputerze stacjonarnym. Otóż kupił zewnetrzną karte sieciową TP-Link TL-wn821n. Karta działa mam sygnał, ale jest strasznie rozrzutny. W programie od TP-linka mam 3/5 kresek i jest napisane że siła sygnału dobra .Bywa że mam 30mb/s a raz mam 0.5mb/s. Wychodzi na to że coś strasznie zakłuca sygnał. Dodam iż router jest odemnie jakieś 10m i ma do pokonania 3 ściany i strop + inne sieci które być może też zakłócają sygnał.(Blok z lat 60-tych. Ściany to pustaki, no a strop to wiadomo jaki)

I teraz nasuwa sie moje pytanie co mam zrobić bo kompletnie nie wiem. Czytałem trochę żeby wymienić na lepsze anteny w routerze. Rozważam też kupno kabla usb 10m i troche przybliżyć tp-linka do routera ale nie wiem czy to ma sens, dlatego proszę mi doradzić co mam zrobić. W razie jakich dodtkowych pytań prosze pisać, postaram się odpisać na każde pytanie żeby rozwikłać to.

 

Mogę jeszcze dodać że w tym momencie większy Upload niż download ;////

 

Z góry dziękuje

Maciek

 

3435299738.png


(MrBeckham666) #2

puszka aluminiowa postawiona na antenie skierowana w strone PC czasami działa cuda.;]

 

nie możesz routera postawić w inne miejsce 3 ściany to troche sporo.


(Golikmaciek) #3

Raczej nie jestem wstanie zmienić położenia routera. Dodam że to jest jeszcze pietro niżej ode mnie. Jedyne co mogę zrobić to tak jak pisałem, kupić kabel usb i wczepić tp-linka i znaleźć dobre miejsce u mnie w mieszkaniu żeby był dobry sygnał.