Co zrobić żeby przywrócić 64 bity?

Mój brat ma sześcioletniego laptopa z windows Xp a ja laptopa, który ma zaledwie rok, z windows 764 bit. Laptop brata mimo swojego wieku i różnych podzespołów chodzi dużo lepiej niż mój. Pomyślałem sobie, że to Windows XP jest taki dobry, więc postanowiłem go zainstalować. Wszystko było dobrze puki nie zacząłem instalować sterowników. Sterownik zadziałał tylko jeden - do dźwięku. więc powróciłem do Windows 7 (tymczasowo bo nie mogłem znaleźć płyty z windows 8 ). Zaniepokoiło mnie to, że komputer chodzi teraz jeszcze gorzej a na dodatek pisze, że system jest 32 bitowy. Czy jak zainstaluje Windows 8 to będzie on 64 bitowy czy nie ? Jeżeli nie to co zrobić żeby przywrócić 64 bity?

Olly_pl , proszę zatytułować wątek konkretnie, tak żeby mówił o problemie. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

To że masz nowszego laptopa wcale nie oznacza że lepszego. Jak kupiłeś laptopa na jakimś E-450 albo C-60 lub innym badziewiu, a twój brat ma jakiegoś konkretnego C2D powiedzmy P8600 to wiadome że jemu będzie lepiej działać.

Pod Windows 32 bit musi być sterownik pod 32 bit, a pod 64 sterownik pod 64. Widocznie sterowniki do dźwięku działa pod oba, a resztę musisz ściągnąć z neta.

Nie nie będzie. Musisz mieć płytę z Windows 8 w wersji 64bit. Chociaż możesz sprawdzić bo ja na instalacji Windows 7 mam do wyboru czy chce zainstalować wersje 32 czy 64 bit.

A kupiłeś laptopa z systemem czy bez? Jak z systemem to powinieneś mieć partycję recovery i z niej możesz przywrócić system razem ze sterownikami. A jak nie kupiłeś to ładnym piractwem się pochwaliłeś. Tu XP, tymczasowo Windows 7, no i jeszcze ta zgubiona płyta z Windows 8.

Napisz parametry twojego i brata laptopa, będzie lepszy obraz sytuacji.

Laptop mojego brata:

toshiba sattelite l 300

intel pentium dual CPU

1.73 GHz, 1,99 RAM

Mój

Asus x53by

amd e 450

amd radeon hd6470m

6 gb Ram

Wystarczy czy jeszcze coś dopisać bo ja sie na tym nie znam to nie wiem.

A co do tego systemu to windows 7 był w laptopie

To już michal Ci powiedział, że nie możesz przenosić systemów z jednego kompa na drugi - tak, bo Ci się podoba - to narusza zasady licencji, chyba, że masz system w wersji BOX, ale wątpię. System wykryje, że jest inna płyta główna i będziesz miał problemy z aktywacją systemu i np. aktualizacjami.

Jezeli masz p,yte DVD z Win7 to wyczysc laptopa i postaw na nowo system Win7.

Jeżeli nie masz płyty tylko partycje recovery na dysku twardym to przywróć laptopa do stanu pierwotnego czyli wersji jaka była podczas zakupu.

Win7 na tym laptopie bedzie optymalny.

Aktualnie pisze własnie z laptopa Toshiba Win7 processor E 450 CPU 8 G ramu.

Specjalnie wybrałem taki processor , do normalnej pracy na laptopie , biuro internet filmy itp . jest optymalny.

Najciekawsza zaleta jednak to - używam go po kilkanaście godzin dziennie non stop włączony a temperatura teraz to 42 C . i o to chodzi bo przedtem używałem HP z i 5 na pokładzie , który po kilku godzinach pracy skakał do ponad 70 C i koniec normalnej pracy - mulił się.

Nie instaluj żadnego badziewia jak pożerające dużo CPU systemy ochrony . Szczegolnie Kaspersky i Beatdefender oraz Avira.

Zainstaluj Comodo system security - masz na dobre programy , bardzo lekki i bardzo efektywny. 10 MB w porywach do 15 MB podczas gdy Kaspersky 150MB .

Czyść regularnie registry CClenerem i Win7 będzie śmigał lekko.

No i tu masz odpowiedz na to dlaczego twój laptop chodzi gorzej od laptopa twojego brata. Mimo tego że twój brat ma dużo starszy sprzęt, to ma procesor który nie przejmuje się zbytnio ekergooszczędnościa bo gdy był produkowany nie przejmowano się takimi rzeczami, i ma nieznacznie szybszy zegar, ogólne jego działanie sprawia że jest on wystarczający na szybką pracę pod Windows XP, a i nawet pod Windows 7 dałby sobie radę. Ty niestety posiadasz energooszczedne coś co udaj procesor, i niestety jest nastawione pod oszczędzanie energii. Twój procesor można było spotkać w netbookach. Niestety ale miałem okazje go testować i muzyka + internet + jakaś instalacja sprawiały że komputer dostawał zadyszki. Na pewno pod XP dawałby sobie lepiej radę, ale nie wiem czy znajdziesz odpowiednie sterowniki do twojego sprzętu pod XP, ponieważ twój sprzęt jest za nowy jak na ten system i producent sprzętu nie przewiduje że będzie on działał pod XP, i nie masz co instalować systemu 32bit ponieważ system 32bit używa 3,2GHz RAM więc dużo twojej pamięci by się marnowało.

Skoro masz laptopa z systemem to rób tak:

Uruchom komputer ponownie i jak się pokaże na samym początku napis ASUS naciskaj szybko F9 aż pokaże się taki pasek i napisy po angielsku, to będzie oznaczać że uruchomiła się instalacja z partycji recovery i postępuj zgodnie z jej instrukcjami. Ta czynność spowoduje że komputer przywróci się do takiego stanu w jakim wyciągłeś go z pudełka. Przywróci się system w wersji 64bit wraz ze sterownikami i aktywacją. Jeśli masz coś na dysku D E czy jakim innym tam masz to raczej nie powinno się nic temu stać. Wyczyści się tylko C. Czytaj uważnie podczas instalacji co klikasz bo nie pamiętam czy jest tam opcja do formatowania całkowitego, czyli wszystkie partycje czy tylko do formatowania C.