Co zrobić żeby wifi działało wolniej?

Witam. Tak jak w temacie. Co zrobić żeby wifi działało wolniej? Dodam to, że mam internet mobilny od Orange z routerem LTE CPE. Ogólnie mówiąc chciałbym żeby wifi działało wolniej żeby móc odciążyć sieć żeby można było przy normalnej ilości pingu grać w gry multiplayer. Można w ogóle tak zrobić? Z góry dziękuje.

Musisz sprawdzić ustawienia routera czy oferuje funkcje QoS lub podobną, która pozwala ustalać priorytety łącza.

1 polubienie

Niestety nic takiego nie mam. Istnieje może jakaś inna możliwość lub może jakiś program zewnętrzny?

Można kombinować z programami typu NetLimiter i nałożyć limit prędkości na dany PC, ale rezultat niepewny.

A jaki masz router?

Obecnie nie ma mnie w mieszkaniu tam gdzie posiadam owy router. Wiem tyle, że jest on od CPE i jest podobny bardzo do modelu b593. Jakby kogoś interesowało - internet mam z Orange.

Zapomniałem odpowiedzieć. W routerze nie miałem ustawień pozwalałaby ustalać priorytety łącza aczkolwiek program selfishnet mi w tym pomógł i sprawował się dzielnie - mogłem dla danego łącza ustalić max. upload i max. download.

Jaki router dostałeś od Orange, podaj producenta i model?

Uwielbiam jak tutejsi pseudo fachowcy bawią się we wróżenie z fusów i w zgadywanki nie zadając tak podstawowych pytań.

Sprawdź kilka odpowiedzi wcześniej bo ja o to samo pytałem, w listopadzie 2017 (#5) :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jakoś nie zauważyłem :stuck_out_tongue:

Router to ZTE MF283+. Temat już zamknięty bo pomógł mi przy tym program selfishnet który wykonuje swoją robotę bardzo sprawnie.