Co ztym edonkeyem?

mam taki klopot a mianowice przy uruchamianiu edonkeya wyskakuje mi taki komunika:

the edonkey200 network is no longer available. please see edonkey.com for more details

wciskam enter i potem program pyta czy chce odinstalowac edonkej czy anulowac

o co tu chodzi?

Sieć edonkey nie jest dostępna dla chętnych.

Wejdź na sugerowany adres i sam sprawdź

to dla kogo jest dostepna?

to znaczy ze kto bedzie mogl korzystac z tego edonkeya? to juz na zawsze czy tylko chwilowo?

A program nie został przypadkiem już zakończony?

Strona nie działa, linki nie działają:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=288&t=46

A z info które pamiętam kontynuatorem jest emule - edonkey przestał być wspierany .

Projekt edonkey’a jest już dawno zakończony, więc polecam innego klienta do ściągania np. emule

Przeczytaj sobie sam

Twórcy Edonkey2000 Sam Yagan i Jed McCaleb i ich firma MetaMachine rzucili biały ręcznik. Ich ugoda zawarta z RIAA przewiduje zapłatę odszkodowania w wysokości 30 mln $ oraz wycofanie się z udostępniania aplikacji ed2k pośrednio ( np. przez publikację kodu źródłowego) lub bezpośrednio ( przez oferowanie go za pośrednictwem swojej strony).

Komunikat o tym że sieć edonkey2000 nie jest już dostępna to oczywiście wierutna bzdura.MetaMachine nigdy nie miała kontroli nad siecią ed2k ani serwerami , nie tworzyła również oprogramowania dla tych serwerów tak że sieć pozostaje funkcjonalna i niezależna tak długo jak długo istnieją serwery indeksujące zawartość sieci.

Z samej sieci ed2k korzysta wiele innych niż edonkey2000 aplikacji , wśród których niekwestionowanym liderem jest cały czas dynamicznie rozwijający się program eMule , ostatnio rozszerzony w ramach upgrade`u do wersji 0.47b o ciekawe i przydatne funkcje.

O ile sieć ed2k ma się dobrze i nic jej nie grozi , musimy się liczyć z końcem lub przynajmniej poważnym ograniczeniem funkcjonalności podsieci Overnet , której specyfikacje były tajemnicą złamaną jedynie przez programistów MLdonkey.

Oficjalny klient ed2k , a przynajmniej jego nowsze wersje od kilku dni proponują użytkownikowi automatyczną deinstalację , a strona edonkey200.com zamieniła się w “straszak” RIAA , który próbuje poprzez pokazanie IP odwiedzającego wzbudzić przekonanie o braku anonimowości użytkownika p2p. Rozsądni ludzie oczywiście nie potraktują tego FUDu poważnie :slight_smile:

Jest to kolejny przykład na to że komercyjne p2p nie ma żadnej przyszłości i korzystanie z nich jest po prostu stratą czasu.

Szerzej o całej sprawie można przeczytać tu

Jeden z użytkowniów podpowiedział mi obejście problemu wyskakujacego okienka i deinstalacji.

Podczs uruchomienia eDdonkey trzeba wyłączyć sieć po prostu wyjać kabel a kiedy program sie uruchomi włozyc go powtórnie. u mnie to funkcjonuje bez zarzutu. Powodzenia :twisted:

Mi też działa :slight_smile: