Co żżera miejsce na dysku?

Mam następujący problem. Robiłem niedawno format i podzieliłem 160 GB dysk na 2 partycje - C i D. Dysk D ma 134 GB. Wgrałem sobie na niego Nortona Ghosta 10 pl bo chciałem zrobić kopie całego dysku. Po całym dniu robienia w pewnym momencie przestało robić i nie mogłem zamknąć okna więc 3 klawiszami przerwałem i wykasowałem te pliki które utworzył. Później przez przypadek wlazłem w mój komputer, kliknąłem na dysk D, dałem właściwości i… szczęka mi opadła. Pokazuje mi, że na dysku mam tylko 11 GB wolnego miejsca! Policzyłem orientacyjnie ze wszystkie foldery i pliki zajmują ok 20 GB więc co zajmuje mi 100 GB dysku? Zrobiłem czyszczenie dysku kilkoma programami i nic to nie dało. Pomóżcie prosze i powiedzcie mi czym i jak sprawdzić co mi zabrało tyle miejsca na dysku i jak to usunąć. Zaznaczam że mam ustawione żeby widziało ukryte foldery.

Najczęstsze powody:

– Włączona ochrona kosza przez Nortona (Norton Protected Recycle Bin) zwolnić pliki spod prawoklika – empty

– Punkty przywracania systemu – wyłączyć i później ewentualnie włączyć przywracanie systemu, spowoduje to zwolnienie miejsca zajmowanego przez przywracanie ale należy się liczyć z tym iż w razie awarii systemu juz z nich nie skorzystamy.

Katalog z punktami przywracania znajdziemy w X:\System Volume Information gdzie X to litera danego dysku.

– Rozrastający się plik logu programu BootVis. Zatrzymanie tracking’u

– Działalność wirusa dopisującego do każdego pliku swój kod (np. infekujący pliki wykonywalne) powodując tym samym zwiększenie ich objętości

Cóż poradzić, skanowanie antywirusowe to podstawa (najlepiej podczas rozruchu)

Wiele stajni produkujących soft AV wydaje narzędzia usuwające konkretne zagrożenia. Pozwala to na unikniecie usuwania zainfekowanych plików.

– Zapełniony Temp oraz tempy internetowe, cookies… – opróżnić doszczętnie

– Hibernacja i plik wymiany

Odpowiednio hiberfile.sys i pagefile.sys również zajmują sporo miejsca na dysku

Wyłączenie hibernacji

Panel sterowania Ekran Wygaszacz ekranu Zasilanie Hibernacja Włącz hibernacje (odznaczyć)

skoro bawiłeś sie partycjami

Start -> Uruchom wpisujemy tam diskmgmt.msc i wciskamy OK. Sprawdź tam czy cała powierznia dysku jest przydzielona do partycji.

Wielkie dzięki gardons. Wystarczyło wykonać punkt 1 Twojej podpowiedzi i 114 GB wolnego na dysku odrazu mam