Coca-Cola blednie i robi się złota od słońca?

O co tu chodzi? Dlaczego ta Cola na filmie zrobiła się taka złotawa? Promienie UV, czy temp?

Zrób test jak będą przymrozki.

Niby cola wymaga -1,(1)°C do zamiany w lód – co może zaburzyć eksperyment. O ile nie zrobi tego efekt przechłodzonej cieczy od przypadkowego wywalenia się butelki.

Do wykluczenia reakcji na uwalniane związki z plastiku można spróbować użyć w tym samym czasie szklanej butelki.

Piszesz o „Coca-Coli” a na zrzucie podróbka „Cola Original”. Więc zdecyduj się o czym piszesz.

O tym, co jest na video.
Pytałem o to zjawisko. Z Pepsi też pewnie się to zrobi.

Stawiam na promieniowanie UV. Colę można nawet zagotować - koloru nie zmieni.

Zrobi się syrop który będzie bardziej czarny.

a co do zmiany koloru na żółty, to rozkładają się pewne składniki

Układ trawienny.

1 polubienie

Jak byłem mały i rodzice budowali chałupę, czyli lata 90te 20 wieku, jeden z tych co robił wykończenie w srodku, raz wziął CocaColę, nalał pół szklanki i do szklanki włożył naajbrudniejszą i najgrubszą srubę. Było to około południa. Rano wstaje, miałem wtedy jakies 12 lat, Cola została, a śruba, albo uciekłą sama ze szklanki i z zamkniętego garażu, albo na serio się rozpuściła. :slight_smile:
W każdym razie ma ten napój moc :stuck_out_tongue:

:man_facepalming:
albo ukradli kosmici.

Jerry sobie wziął i ptrzykrecił szafkę :joy: :joy:

Ale serio śruby nie było, żarty żartami. Wtedy nie miałem smartfona nie było czym nagrać, zrobić fot.

to chyba był podejrzany garoz

Powtórz eksperyment. Zobaczysz wtedy.

Ktoś w potrzebie wyżłopał na kacu, następnie oddał do butelki i efekt jest jaki jest :rofl:

Smacznego komuś :joy: :joy: