CoD:WaW i CoD4:MW - Błąd gry po ok. godzinie grania

Po ok. godzinie grania, każda z wymienionych w tytule gier, zacina się. W obu przypadkach, po kilku minutach od zacięcia można grać dalej, lub trzeba wyłączyć grę menadżerem zadań. Na początku myślałem że za mocno podkręciłem (RAM: 1600mhz 7-7-7-20-27, Procek: 4x 3200mhz, Grafa: 800/1005), ale MemTest nie wykrył errorów, Prime95 działał dobrze przez 6h, a Grafa ma w stresie 60-70C i 0 artefaktów. Obie gry oryginalne, a sprzęt i system w podpisie.

PS Przed formatem przeszedłem CoD:WaW na tym samym systemie, i nie miałem żadnych ścinek.

Próbowałeś przeinstalować te gry?

Nie. :stuck_out_tongue: BTW Przedchwilą podkręciłem grafę do 800/1100mhz i miałem ten sam bug w CoD4 ale trwał tylko kilka sekund i… grałem dalej.

No to spróbuj zmniejszyć podkręcenie do poziomu,

w którym nie będzie błędów.

Zobacz sobie też temperatury procesora i karty graficznej.

Sprawdź napiecia zasilacza.

Przyjrzyj się też chłodzeniu.

Ustawiłem wszystko na ustawienia fabryczne i problem występuje nadal więc to nie wina O/C. Chłodzenie też sprawdziłem i wydaje się być ok, niektórzy mają na tym sprzęcie nawet większe temperatury. Z napięciem zasilacza to co mam tak dokładnie sprawdzić?

Programem Everest, dostępnym na Vortalu,

sprawdź sobie zasilacz w trakcie grania.

Może nie trzyma napięć.

Raz dziennie mam błąd Eksploratora Windows po którym wyłączają się prawie wszystkie sterowniki (przynajmniej z tray’a) i… uwaga, uwaga… dioda Ethernet #1 (do której podłączony jest komp) na routerze zaczyna migać, a oznacza to że połączenie kablowe między kompem a routerem nie działa prawidłowo, i rzeczywiście - neta nie miałem dopóki nie wyłączyłem na sekundę zasilania od zasilacza (przełącznikiem). Sądzę że to ma jakiś związek ze sprawą i że jest to wina sterowników których chyba nie da się już odinstalować, czyli sterownik northbridge i USB który znajdował się w instalatorze ATI ochrzczonym przez Gigabyte jako “chipset driver” (http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=win7_64). Jak zainstaluję GTA IV to sprawdzę napięcia programem HWMonitor.