<code> w formularzu [SOLVED]

Mam pewien problem.

Zaprojektowałem system CMS, który musi pozwalać na edycję kodu HTML. Sprecyzuję bardziej. Jest formularz systemu zarządzania treścią służący do edycji tekstu. W tekście oczywiście da się umieszczać znaki specjalne, np. niełamliwą spację ( ), ale podczas edycji (wyświetlania w formularzu) jest zamieniana na swą właściwą postać i nie widać, że jest to niełamliwa spacja, a chodzi mi właśnie o to, żeby był wyświetlany jej kod, czyli " ";.

Znacznik `` niestety nie działa w tym przypadku i jest on wyświetlany wraz z edytowanym tekstem. Potrzebuję tej właściwości zarówno dla pól jak i .

Bardzo proszę o pomoc, za którą z góry dziękuję :slight_smile: .

Pozdrawiam!

Język/framework?

W PHP skorzystaj z htmlspecialchars.

Dzięki za odpowiedź Wasacz , ale niestety funkcja htmlspecialchars() nie działa tak jak chcę. Owszem, zamienia znaki specjalne na ich kody, ale nie o to mi chodzi.

Załóżmy, że w treści ktoś pisze np. “To jest niełamliwa   spacja, a to jest ampersand &”. Chodzi mi o to, żeby w formularzu wyświetlało się to w takiej właśnie postaci. Żeby “&” był “&”, a nie został zamieniony na"&". Tak właśnie działa HTML-owy znacznik no, ale tutaj niestety nie działa.

CMS jest napisany w zwykłym PHP-ie i MySQL.

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły :slight_smile: ?

Rzeczywiście, wszystko działa jak należy. Za słabo przetestowałem tą funkcję.

Wasacz , athei , dzięki za pomoc :-).