Coffee lake instalacja windows 7

Czy da radę zainstalować win 7 na PC z coffe lake?

Planuje kupić procek i3 8350k

Da radę, tym programem musisz zaktualizować obraz Win 7.
http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

I jedynie ASRock posiada sterowniki do płyt głównych dla Win 7 pod Coffee Lake, bo inni producenci płyt nie mają sterów na swoich stronach pod Win 7.

1 polubienie

Coś czytałem że może być problem z obsługą USB 3.1

Nie będzie problemu z działaniem?

Na i7 7700k nie ma problemów, a Coffe Lake nie mam, czekam na obniżkę cen i voltę od NV i wtenczas kupuję.
Na platformie 2011-v3 słyszałem o problemach z USB 3.0, a tak poza tym to nic.

Też mnie kusi kupić Coffe lake i zainstalować Win7, z tego co się orientowałem nie powinno być większych problemów. Jedynie z późniejszymi aktualizacjami systemu.

EDIT:
Jedyne czego się obawiam to braku do sterowników do karty sieciowej/dźwiękowej i innych dupereli na płycie głównej. Domyślnie Windows powinien wszystko wykryć i zastosować ogólny podstawowy sterownik, ale wiadomo, że po instalacji nie zawsze ma się dostęp do wszystkich opcji związanych z urządzeniami zintegrowanymi z płytą główną od razu i trzeba doinstalować konkretne sterowniki. Tutaj może być problem jeśli komuś będzie zależało na tym.

@Fizyda
Sterowniki do karty sieciowej/dźwiękowej/usb 3.0-3.1 są na stronach MSI, ASUS, Gigabyte (nie wszystkie modele płyt Z370). A jedynie ASRock posiada sterowniki do chipsetu i reszty, dlatego ja bym brał jakąś płytę ASRock żeby mieć pewność, że to wszystko zadziała.
Obecnie siedzą na Win 10 Home (1709) + classic shell (na menu start) i nie jest źle, wszystko działa, powyłączałem zbędne opcje w tym windows update.
Jedynie czasami filmiki na YT się zawieszą na ok 10-15 na FF 57 RC3, ale ponoć na chrome jest podobnie.

No ja nie twierdzę, że windows 10 nie działa lub działa źle. Mi nie pasuje ten system w ogóle i to na jakich zasadach jest tworzony, a już tym bardziej to co próbuje się przepchnąć na siłę.
Ale nie ma sensu dyskutować na ten temat. Mimo wszystko dzięki za odpowiedź bo to jednak cenne informacje ;).