CoffeeScript - co takiego może mi zaoferować?

Rozumiem LESS, SASS, Stylus - one sprawiają, że życie staje się prostsze. Ich rozwiązań nie da się zastąpić choćby snippetami. A CoffeeScript? Co oferuje oprócz ładniejszej składni? Chwalą się że bardziej zrozumiała, ale jak “->” może być bardziej zrozumiałe od “return”? Podobno szybciej się pisze, tak? A co mi za różnica czy używam snippetów w CoffeScript, czy JavaScript? W JS funkcje generuje poprzez np. fun i klik w celu rozwinięcia snippeta, a mogę generować i poprzez fn i klik. W CoffeScript da się szybciej, tak? No ale jak? Zastanawiam się nad CoffeScript, jednak nie widzę realnego zastosowania poza głównie ładniejszą składnią. Może jego zwolennicy coś na ten temat napiszą, może otworzą oczy albo uświadomią że już mam otwarte?  :slight_smile:

Poza kilkoma drobnymi detalami, które pomagają uniknąć błędów przez tych co myślą że dobrze znają JS, CS nie oferuje nic poza inną składnią. Jeżeli komuś się ona nie podoba, niech zostanie przy standardowej. CSa wymyślili szpece od Ruby’ego, bo im (a także mi osobiście) tak wygodniej, żadnych większych plusów … a może za mało go jescze poznałem.

 

P.S.

“->” oznacza “function”, a nie “return”; ten w CS istnieje, ale najczęściej nie trzeba go pisać.

Dzięki za odpowiedź. Sam CoffeeScript wygląda ładnie, ale jeżeli faktycznie różnice sprowadzają się głównie do tego jak się prezentuje kod - to sobie odpuszczę. Nie chce mi się zagłębiać w HAMLa, CoffeeScript czy Mammouth http://mammouth.wamalaka.com/ głównie dla ładniejszej i zwięźlejszej składni. Nie chodzi o to, że potępiam takie podejście - po prostu akurat mi się nie chce, nie uznaje tego za potrzebne dla siebie :slight_smile:

No i prawidłowe podejście. Nie po to wymyślono różne języki, żeby się sprzeczać który lepszy.

 

Spróbować CSa w “praniu” można też w większych projektach, pisząc w nim jakąś nową funkcjonalność, jeden skrypt. Dla reszty zespołu i w ogóle całego projektu to bez znaczenia (w końcu i tak wynikiem będzie JS). Choć potem otwierasz projekt, a tam css, less, scss i  sass :wink:

 

Tego Mammouth nie znałem - uwielbiam taką składnię. Grosse dzięki :slight_smile:

Specjalnie podałem linka bo mało znane, a pomyślałem że może Ci się spodobać  :smiley: