Cofniecię zmian w arkuszu Excel

Mam problem z arkuszem.
A mianowicie - u siebie w pracy spisuje karteczki do excela w jednym arkuszu wszystkie karteczki - w kolumnie A są imiona, B - nazwiska, C- miejsce położenia, D- numer karteczki a raczej numer kw, E- uwagi.
Bardzo często na jednej karteczce przy jednym użytkowniku jest kilka, kilkanaście numerów kw. Nieraz zdarzyło mi się spisywać nawet 40 numerów kw i to w JEDNEJ komórce i po spisaniu wszystkich- chowały za komórką pod spodem.
A że mi się bardzo dużo takich użytkowników czy zakładów uzbierało to wszystkie informacje w arkuszu zrobiły nie wyraźne. Zrobiłam taki myk , że część z tych użytkowników co posiadają choćby po 6, 7 numerów kw przesunęłam do komórki pod spodem tworząc dodatkowe komórki żeby były uporządkowane, jedno pod drugim i dało się rozczytać.
A że jednego dnia w zeszły czwartek tworzyłam komórki na “oko” wstawiłam o kilka komórek za dużo to zaznaczyłam te zbędne i usunęłam. Zrobiłam tak kilka razy i w rezultacie kontynuując spisywanie zauważyłam że część ostatnich użytkowników ma poprzestawiane uwagi (nazwisko rodowe, tytuł, zawód itp.) nie pasują do użytkowników , a tego jest kilka dziesiąt może i tysięcy, próbowałam cofnąć akcję ale tylko mogłam to zrobić z 3 razy, próbowałam cofnąć kombinacją klawiszy alt + F11 i nic to nie pomogło, czy pomoże przywrócenie systemu do momentu zanim zrobiłam “porządki” ( wstawianie dodatkowych komórek) pomoże ? lub jakiś ratunek?

Hej,

Generalnie przywracanie systemu nie wprowadza zmian w plikach użytkownika. Można jednak skorzystać z opcji poprzednich wersji, jeśli włączone są w systemie. Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? W Windows 7 wchodzisz na partycję, na której był plik, klikasz właściwości i w oknie, które się pojawi, przechodzisz do zakładki Poprzednie wersje.

Ewentualnie przywrócenie poprzedniej wersji z kopii zapasowej, oczywiście jeśli takowe tworzyłaś. Innych możliwości nie widzę.

Choć jeszcze jedno. Gdzie masz zapisany ten plik? Bo jeśli na One Drive-ie, to tam dokumenty są wersjonowane.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Windows 10 i niestety brakuję wersji :frowning: Nie korzystam z One drive. No to widzę kicha :frowning:

Hmm, z tego co kojarzę to Excel ma coś takiego jeszcze jak śledzenie zmian. Jeżeli zostało to uruchomione dla tego arkusza podczas, to jest szansa, że będziesz miała wypisane co zmieniłaś.

Ale raczej szanse są nikłe.

Tak, ale to działa tylko dla plików udostępnionych dla edycji grupowej. Trochę działa to jak One Drive. Ale koleżanka nie wspominała nic o tym, że to udostępniony plik był…

Mało kto korzysta z funkcji ochrony/przywracania systemu, a to bardzo dobra i przydatna funkcja.

Zgadza się - to tak, jak z back-up’owaniem danych: ludzie dzielą się na takich, co robią i tych, co dopiero robić będą (w bliżej nieokreślonej przyszłości). :slight_smile:

Bo nigdzie nie znalazłam że ten plik jest do edycji grupowej, a śledzenia nie miałam włączonego :confused: Klap…
To najwyraźniej pozostało mi poprawić zawartość ręcznie.

A najgorsze jest w tym , że u mnie pracy jest zablokowany przez informatyków logowanie się na jakąkolwiek pocztę oprócz firmowego, ja nie mam adresu firmowego bo jestem zatrudniona na innych zasadach, więc nawet do one drive mi nie zaloguję

No to w takim układzie faktycznie kapa. Nie zostaje nic innego, jak naprawić ręcznie i okresowo robić kopię pliku - tak na wszelki wypadek.

1 polubienie

Daj plik.
Twój opis nie wydaje się sensowny. W excelu nie można usunąć pojedynczych komórek, można usunąć albo całe wiersz, albo całą kolumnę. Ale jakbyś usnęła całe wiersze albo całe kolumny to nie mogło by nastąpić to co opisujesz - bo opis rozumiem że do nazwiska z danego wiersza przypisały się dane z innego wiersza. To niemożliwe.

A następnym razem wpisuj jeden kw do jednego wiersza. Potem odpowiednio filtrując taką tabelę można sprawdzić np dane nazwisko i zobaczyć ile KW jest do niego przypisanych.

A to ciekawe…

NO OK. mój błąd :slight_smile: Przyznaje się :zipper_mouth_face:

2 polubienia