Combofix- czy jest to bezpieczne?

Kiedy się pytam, to wszyscy mówią, że tak. Ale jak go włączam to pisze, że 1 na 100 maszyn może się po tym nie uruchomić. kiedy go uruchomiłem pojawił sie niebieski ekran, nie pamiętam dokładnie co tam pisało. Boję się jeszcze raz go uruchomić. A co wy o tym myślicie?

Combofix jest bezpieczny.

Jest to program do usuwania złośliwego trojana AMVO.

To że może się nie uruchomić na 1 ze 100 maszyn zależy, w jak mocnym stopniu komputer jest zarażony.

Miałem taki przypadek, że na 2 komputerach z powodzeniem usunął amvo, a na trzecim wszystko się zawiesiło i trzeba było na nowo system stawiać.

Niestety… trojany są złośliwe… a AMVO na tyle, że bardzo mało antywirusów je na czas wykrywa…

pozdr

A o co chodzi z tym niebieskim ekranem? Czy mam go jeszcze raz uruchomić? A może w ogóle nie mam tego trojana?

Najlepiej by było jakbyś uruchomił combofixa pod trybem awaryjnym…

niebieskim ekranem sie nie przemuj… pewnie trojan go wywołał…

ten trojan jest na tyle miły, ze jak combofixa masz na pendrive, i podłączysz go do portu, to pierwsze co robi to go usuwa ;]

powodzenia.

Ja używam CF i moim zdaniem jest bezpieczny.

użyłem combo-fixa dwa razy i niestety ja go więcej nie użyje :wink:

na pewno jest bezpieczny, ale zrobił mi spustoszenie na dwóch systemach -xp i vista , przywracanie systemu pomogło bardzo po użyciu tego narzędzia. na pewno radzi sobie ze “syfem” ale w.g. mnie niszcząc syf niszczy “zdrowe” pliki, tak samo jak w medycynie :smiley:

Tu można poczytać jak używać ComboFix.

xulu , to tak jak w życiu - chcesz umrzeć na raka czy wolisz uciąć chorą nogę :smiley:

Bez potrzeby Combo lepiej nie odpalać, ale to program o sporym potencjale i sile działania. Raczej jest bezpieczny :slight_smile:

Hm… no wiadomo, że bez potrzeby to nie ma po co… łatwym sposobem na sprawdzenie czy musimy go użyć jest wtedy, gdy w opcje folderów nie da się włączyć pokazywania ukrytych plików i folderów… to jest 1 oznaka AMVO…

Combofix jest prosty i bezpieczny jak umie się go użyć. Jego bezpodstawne użycie i nieumiejetne może się skończyć wizytą w serwisie jeśli sami nie umiemy naprawić szkód. Często się go używa przy usuwaniu syfu czyli wirusów, ale wtedy używa go tylko taka osoba która się na tym zna i jest odpowiedzialna za to co robi. I jak dla mnie jest bezpieczny ale tak jak powiedziałem jeśli sie nie wie o co w tym chodzi lepiej się za niego nie brać.