Combofix- czy jest to bezpieczne?

(kordixx) #1

Kiedy się pytam, to wszyscy mówią, że tak. Ale jak go włączam to pisze, że 1 na 100 maszyn może się po tym nie uruchomić. kiedy go uruchomiłem pojawił sie niebieski ekran, nie pamiętam dokładnie co tam pisało. Boję się jeszcze raz go uruchomić. A co wy o tym myślicie?

(Dariusz) #2

Combofix jest bezpieczny.

Jest to program do usuwania złośliwego trojana AMVO.

To że może się nie uruchomić na 1 ze 100 maszyn zależy, w jak mocnym stopniu komputer jest zarażony.

Miałem taki przypadek, że na 2 komputerach z powodzeniem usunął amvo, a na trzecim wszystko się zawiesiło i trzeba było na nowo system stawiać.

Niestety... trojany są złośliwe... a AMVO na tyle, że bardzo mało antywirusów je na czas wykrywa...

pozdr

(kordixx) #3

A o co chodzi z tym niebieskim ekranem? Czy mam go jeszcze raz uruchomić? A może w ogóle nie mam tego trojana?

(Dariusz) #4

Najlepiej by było jakbyś uruchomił combofixa pod trybem awaryjnym...

niebieskim ekranem sie nie przemuj... pewnie trojan go wywołał...

ten trojan jest na tyle miły, ze jak combofixa masz na pendrive, i podłączysz go do portu, to pierwsze co robi to go usuwa ;]

powodzenia.

(Kamil2993) #5

Ja używam CF i moim zdaniem jest bezpieczny.

(Irekxara) #6

użyłem combo-fixa dwa razy i niestety ja go więcej nie użyje :wink:

na pewno jest bezpieczny, ale zrobił mi spustoszenie na dwóch systemach -xp i vista , przywracanie systemu pomogło bardzo po użyciu tego narzędzia. na pewno radzi sobie ze "syfem" ale w.g. mnie niszcząc syf niszczy "zdrowe" pliki, tak samo jak w medycynie :smiley:

(system) #7

Tu można poczytać jak używać ComboFix.

(pakeroso) #8

xulu , to tak jak w życiu - chcesz umrzeć na raka czy wolisz uciąć chorą nogę :smiley:

Bez potrzeby Combo lepiej nie odpalać, ale to program o sporym potencjale i sile działania. Raczej jest bezpieczny :slight_smile:

(Dariusz) #9

Hm.. no wiadomo, że bez potrzeby to nie ma po co... łatwym sposobem na sprawdzenie czy musimy go użyć jest wtedy, gdy w opcje folderów nie da się włączyć pokazywania ukrytych plików i folderów... to jest 1 oznaka AMVO...

(huber2t) #10

Combofix jest prosty i bezpieczny jak umie się go użyć. Jego bezpodstawne użycie i nieumiejetne może się skończyć wizytą w serwisie jeśli sami nie umiemy naprawić szkód. Często się go używa przy usuwaniu syfu czyli wirusów, ale wtedy używa go tylko taka osoba która się na tym zna i jest odpowiedzialna za to co robi. I jak dla mnie jest bezpieczny ale tak jak powiedziałem jeśli sie nie wie o co w tym chodzi lepiej się za niego nie brać.