COMCTL32.OCX - co to za plik?

Witajcie. Ostatnio instalowałem program i wyskoczył mi komunikat, ze plik może być używany przez inne programy (czy coś takiego) i czy chcę go zostawić. Szukałem czegoś na ten temat w internecie, ale nie znalazłem fascynującej odpowiedzi. Może ktoś przybliżyć coś w sprawie tego pliku?

Plik zostaw, ponieważ jest to nic innego jak biblioteka, komponent activex. Jeśli program nie chce Ci się zainstalować, czy coś w podobie, to zainstaluj go w trybie awaryjnym, a żaden plik w użyciu nie będzie. O ile dobrze zrozumiałem :wink:

Wyskoczył ci komunikat że “może być używany przez inne programy” podczas instalacji jakiegoś programu czy przy jego deinstalacji (to raczej pojawia się tylko przy usuwaniu programu a nie przy instalacji)?

To jest biblioteka/kontrolka używana przez niektóre programy.

Nie wiem za co dokładnie ona odpowiada ale czasem trafiam na program który jej używa ale sam jej nie instaluje i wtedy przy jego uruchamianiu dostaję komunikat że jest mu ona potrzebna (gdy nie ma jej w systemie) i muszę jej szukać na necie aby podrzucić do folderu windows.

Jeśli mnie jakiś deinstalator pyta czy zostawić jakieś biblioteki to zwykle daję mu żeby zostawił.

To biblioteka używana GŁÓWNIE przez programy napisane w VisualBasicu, ale można użyć jej też w WinAPI.

Jeśli ją usuniesz część programów może przestać działać.

arlid , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie pamiętam dokładnie komunikatu, ale na pewno było to podczas instalacji (na koniec instalacji). Dzięki za pomoc i wyjaśnienie.