COMCTL32.OCX - co to za plik?

(arlid) #1

Witajcie. Ostatnio instalowałem program i wyskoczył mi komunikat, ze plik może być używany przez inne programy (czy coś takiego) i czy chcę go zostawić. Szukałem czegoś na ten temat w internecie, ale nie znalazłem fascynującej odpowiedzi. Może ktoś przybliżyć coś w sprawie tego pliku?

(Cyba91) #2

Plik zostaw, ponieważ jest to nic innego jak biblioteka, komponent activex. Jeśli program nie chce Ci się zainstalować, czy coś w podobie, to zainstaluj go w trybie awaryjnym, a żaden plik w użyciu nie będzie. O ile dobrze zrozumiałem :wink:

(scripter1) #3

Wyskoczył ci komunikat że "może być używany przez inne programy" podczas instalacji jakiegoś programu czy przy jego deinstalacji (to raczej pojawia się tylko przy usuwaniu programu a nie przy instalacji)?

To jest biblioteka/kontrolka używana przez niektóre programy.

Nie wiem za co dokładnie ona odpowiada ale czasem trafiam na program który jej używa ale sam jej nie instaluje i wtedy przy jego uruchamianiu dostaję komunikat że jest mu ona potrzebna (gdy nie ma jej w systemie) i muszę jej szukać na necie aby podrzucić do folderu windows.

Jeśli mnie jakiś deinstalator pyta czy zostawić jakieś biblioteki to zwykle daję mu żeby zostawił.

(Marcinch7) #4

To biblioteka używana GŁÓWNIE przez programy napisane w VisualBasicu, ale można użyć jej też w WinAPI.

Jeśli ją usuniesz część programów może przestać działać.

(Frog) #5

arlid , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(arlid) #6

Nie pamiętam dokładnie komunikatu, ale na pewno było to podczas instalacji (na koniec instalacji). Dzięki za pomoc i wyjaśnienie.