Cominutowe rozłączanie internetu

Witam, posiadam łącze z Netii 2mb, takie sobie ;p. Nigdy nie było z nim problemów do czasu… W mieszkaniu mam obecnie 4 komputery, internet podłączony jest do każdego przez router. Pewnego dnia ojczym kupił sobie nowego laptopa, to ten 4… i od tego momentu, ale jedynie, gdy laptop jest włączony, mój internet zaczął wariować, tj. rozłącza się co chwile, cały czas. Gdy laptop jest wyłączony wszystko działa jak należy. Jestem po prostu załamany, nic nie da się zrobić na komputerze, mam problemy nawet z sprawdzeniem poczty, a już nie mowie o pobieraniu jakichkolwiek plików, czy rozmowie przez gadu gadu. Próbowaliśmy już wszystkiego. Na początku sądziliśmy, że to wina mojego PC, więc poszedł format, nowy windows, nowe sterowniki itd. Nic nie pomogło, potem kombinowaliśmy z kablami, sądząc, ze być może styki po prostu się poluzowały.(ojczym wymienił okablowanie i dalej to samo… ), następnie wymieniliśmy kartę sieciową, najpierw 1, potem 2, potem 3. Po prostu istna tragedia, nie pomogło. To co mogliśmy, zrobiliśmy. Proszę o pomoc, być moze ktoś z Was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, pozdrawiam.

Czy komputer ojczyma jest komputerem firmowym czy prywatnym? Dlaczego pytam. Bo może ma na stałe przypisane IP i brame i być może to powoduje konflikt adresów. Miałem podobny problem bo pomyliłem mac adresy i dwa razy jednemu przypisałem w DHCP nadawanie innych IP. Problem objawiał się tym, że wchodząc w pocztę (gmail), nie było można zrobić nic. Strony fatalnie wolno się ładowały. Zamiast szukać przyczyn usiadłem i od nowa zrobiłem całą konfigurację routera i wszystko wróciło do normy. Sprawdziłem ze starym configiem i przez to znalazłem problem.

I jeszcze jedno, być może ojczym ma jakieś firmowe oprogramowanie, które też może robić problem (o ile komp firmowy). Takie jest moje zdanie.

Tak jak napisał hosti może być to wina źle przydzielonych adresów IP, skoro w domu masz tylko 4 kompy to przydziel każdemu statyczne IP

Każdy komputer ma przydzielone statyczne IP. #-o