Command & conquer Ultimate collection jak ominąć origin (przeczytaj zanim wyzwiesz od piratów)

Witajcie

Na wstępie od razu powiem, że jestem przeciwnikiem piractwa a Ci, którzy znają mnie z komentarzy na portalu doskonale o tym wiedzą ale przyszedł taki czas, że… no właśnie nie wiem co robić no ale od początku.

Kupiłem wczoraj klucz do kolekcji Command & Conquer Ultimate Collection, dla tych co nie wiedzą to powiem tylko, że to wydanie chyba wszystkich gier z serii Command & Conquer, poczynając od pierwszej części i to nie ukrywam, głównie na tych pierwszych częściach mi zależało, bo grałem w demo pierwszej części jak i Red Alert, niestety na co dzień używam komputera z Windows 10 no i jak nie trudno się domyśleć pierwsze części sagi po pobraniu nie chcą poprawnie działać, artefakty graficzne, przycięcia, słowem gra jest niegrtwalna. Postanowiłem więc poświęcić dłuższą chwilę, włożyłem do swojego blaszaka stary, mały SSD 60 GB i zainstalowałem na nim Windows XP, sam PC też ma już kilka lat więc ze sterownikami nie było problemu. Po instalacji wszystkiego przyszedł czas na instalację klienta origin i tu zaczęły się schody bo jego najnowsza wersja nie działa pod Windows XP a znaleziona w internecie wersja 9 co prawda instaluje się ale nie łączy się z serwerami EA więc nie mogę pobrać gier. Próbowałem gry pobrać pod Windows 10 a następnie dodać je ręcznie w kliencie origina pod XP ale albo robię coś nie tak, albo też nie działa bo gra się nie pojawia w bibliotece.
Czy ktoś ma pomysł jak uruchomić te gry? Dodam, że pod Windows 10 próbowałem uruchomienia w trybie kompatybilności ale nie dało to żadnych efektów, wiem, że mógłbym w zasadzie moralnie w spokoju ściągnąć wersje tych gier bez DRM ale szczerze mówiąc… no wolałbym nie dostac niespodzianki w postaci trojana a po za tym… nie wiem gdzie nawet szukać takich rzeczy. Więc może da się jakoś ominąć origina?

Rzecz w tym, że na stronie EA napisali, że jeżeli nie masz możliwości wykonać upgradeu systemu operacyjnego, to możesz korzystać ze starszej wersji oprogramowania ORIGIN, ale będziesz miał mniej funkcji dostępnych.

If you can’t update your OS, download and use an older version of Origin.

WHY SHOULD I UPGRADE?
You can still play your games and use some of Origin’s key features but you’ll be missing out on some cool things if you stay on an older OS.

https://help.ea.com/en-us/help/origin/origin/operating-system-not-supported-by-origin/

To na czym polega problem?
Artykuł świeży, bo z 20 lipca 2017.

Pozdrawiam, Direwolf!

Na tym, że te tego Origin Legacy nigdzie nie ma a jak już są jakieś linki to instalator pod XP wywala komunikat, że nie może pobrać plików bo nie ma połączenia z internetem. Bujda na resorach ;), ten sam instalator niby legacy client odpalony pod Windows 10 instaluje Origin 10 czyli najnowszą wersję, która nie działa pod XP. Jedyna opcja pobrania starej wersji klienta origin to z zewnętrznych źródeł np. oldversions.com, i tu ostatnia z wersji 9 się instaluje ale nie można się zalogować do sieci origin bo wyświetla się komunikat o braku połączenia z internetem

P.S nie jest to odosobniony przypadek, tu jest dokładnie ten sam problem.

Rzeczywiście problem występuje, a w wątku EA nikt nie pokwapił się, aby sprawę zbadać i rozwiązać.
Wygląda na to, że pozostaje Ci zainstalowanie wersji trialowej systemu Microsoft Windows 7 i granie w taki sposób, bo Origina nie ominiesz raczej.

Pozdrawiam, Direwolf!

Rozwiązanie:

  1. Instalacja Linuxa + wine + origin: https://www.pcsteps.com/5110-install-origin-linux-mint-ubuntu-wine/
  2. https://blog.nofate.me/?p=35 :stuck_out_tongue:
  3. Instalacja Windows 7 i resetowanie licznika w cmd - łącznie 120 dni (4x 30 dni) możesz legalnie mieć niezarejestrowany system Windows.

W PlayOnLinux widzę skrypty do:
Command And Conquer : Red Alert 1
Command And Conquer : Red Alert 3
Command And Conquer : Red Alert 3 : Uprising
Command And Conquer 3 : Kane’s Wrath
Command And Conquer 3 : Tiberium Wars (Kane Edition)

1 polubienie

Może da radę XomPie-master i KDW (tak część uruchamia firefox 53 / Palemoon 27).

O czym piszesz? Bo jakoś google nic konkretnego nie zwraca. To jakieś rozszerzenie?

To jakieś 2 aplikacje, jedna instaluje w systemie z 30 plików dll a druga jakoś przemienia aplikacje że jak się wybierze zgodność z Vista SP2 (w tej aplikacji, nie z właściwości pliku EXE) to na XP dają radę ludzie włączyć Firefox 53 / Palemoon 27.

Ja bym jednak tego nie tykał, na Virustotal jest to przez 20-30 antywirusów wykrywane jako złośliwe oprogramowanie:

Dobra - dzięki wszystkim za odpowiedź chyba sobie odpuszczę, nie były to jakieś duże pieniądze a nie chce mi się już z tym walczyć, cały dzień na to straciłem, instalacja Windows 7 chociaż możliwa i tak nie gwarantuje niczego pierwsza część Command & Conquer jest chyba z 96r więc grubo przed powstaniem Windows 7 choć zakładam, że mogły być jakieś patche… no nic, najwyżej przeproszę się kiedyś ze swoim starym dellem (laptopem) z Windows 7 i zobaczę jak będzie z nim gadać. Smutne jest to, że kolejny raz legalny user dostaje po 4 literach a pirat ściągnie cracka i ma spokój

Sprawdziłem to u siebie i nie mam żadnych artefaktów/problemów. Nie ustawiałem żadnych trybów zgodności. Chodzi na domyślnych ustawieniach bardzo płynnie bez zacięć. Oczywiście grafika z 1995 roku nie powala ale gra się całkiem przyjemnie. Gram na Windows 10 1703 , i7-7700K / GTX1070.

Nie pamiętam wszystkiego ale u mnie np. nie wyświetlało się menu to z zapisywaniem, wczytywanie stanu gry, restarcie misji itd. były tylko niebieskie prostokąty bez napisów możliwe też, że problemem jest to, że póki co mam tylko zintegrowaną kartę intela. P.S wrażenia opisuję na podstawie pierwszej części Red Alert

Testowałem dwie najstarsze gry i wszystko jest w porządku. Podejrzewam, ze grafika Intela to nie jest dobry wybór.