Commandos brak obrazu

Witam!

Mój problem jest taki. Posiadam Commandosa 1 jeszcze z dawnych czasów. Naszła mnie chrapka aby trochę w niego popykać. Instaluje , włączam a tutaj zamiast obrazu czarny ekran. Głos co prawda jest.

Jak sobie z tym poradzić? Potrafiłby ktoś pomóc?

Z góry dziekuję i pozdrawiam ;]

Spróbuj zainstalować i potem uruchomić grę w trybie zgodności z np. Windows 98. (PPM na instalatorze/execu gry -> Właściwości -> Zgodność).

Próbowałem już wcześniej i nic to nie dało…

Jaką posiadasz karte graficzną ?

Spróbuj zainstalować najnowszą wersję sterowników do niej…

Może być też tak, że potrzebna będzie któraś ze starszych wersji…

No dobra.

Zainstalowałem najnowsze sterowniki i z przerażeniem stwierdziłem , że obraz w cs się popsuł. Występują takie chwilowe ścięcia obrazu. Wina jest to chyba ustawień sterownika. Jak powinny być ustawione aby obraz w grze był prawidłowy?

PS. Radeon 9550

Pozdraiwam

jaką masz grafe??

Posiadam dokłądnie ten sam problem. Czarny ekran a dźwięk słyszać, kompa mam Pentium M 1,4 Centrino, 1 GB Ramu, grafa 9600 Radeon 32 MB. Wszystkie fora przeszukałem i nigdzie odpowiedzi. Żadne ustawienie rozdzielczości ani zgodności nie pomaga. Chyba nie trzeba jakiś starych sterowników do karty szukać?

miałem tak z jedna grą że była pod directx 7.0 a miałem zainstalowane 9.0 to nie chciało iśc… jak zainstalowałem 7 to weszło

No ja zainstalowałem orginalne z płyty direct x6 mimo że też miałem wcześniej 9 i nic

MIałem to samo wystarczy zainstalować XP Codec Pack 2.0.7.1 i śmiga pięknie :slight_smile:

tak pomogło. Obraz jest, dźwięk również, tylko jeszcze mam jeden problem.

Po włączeniu gry (gdy widzę główne menu) poruszę myszą, wyskakuje błąd:

Mogę chodzić po menu używając klawiatury, ale podczas gry, przydała by się mysz…

Z góry dzięki za pomoc.

edit:

czasem tez wyskakuje błąd zaraz po kliknięciu na exe’ka:

“Can not find Directx 5”

Aha… i Zgodność oczywiście nie działa.

Witam

Miałem identyczny problem w tej i nie tylko grze - dźwięk jest a obrazu brak - pomogło odinstalowanie kodeków pakietu FFDShow i obraz się pojawił (nie wiem jak inne kodeki ale FFDShow zawsze mi knocił obraz wideo e grach)