Comodo Antivirus i Firewall (za darmo dla domu i firmy)

Co ma “piernik do wiatraka”,jeżli masz konkretne uwagi odnośnie CAV to napisz .

Nie musisz wszystkiego negować tylko dla tego,że nie zgadzasz się z opiniami tutaj wyrażanymi.

Więcej warta jest zdrowa krytyka poparta faktami aniżeli czcza pisanina :wink:

Złączono Posta : 30.06.2006 (Pią) 12:21

Proszę o pomoc w zrozumieniu dwóch kwestii “dot. Comodo firewall”

  1. Po uruchomieniu pokazuje sie na monitorze oraz na pasku zadań aplikacja z dziwnym opisem :

CLP 5BE12F60-E9AE-4628-97B6-4B42371D1C9A , której nie można zamknąć .Znika dopiero po “resecie” lub ponownym uruchomieniu.

  1. Firewall wyświetla co jakiś czas “Security Alert”- z oznaczeniem czerwonym o dopuszczenie “Application” :

C\WINDOWS\sytem 32\svchost.exe

Version: 5.1.2600.0

Security: Unknown

Description: Generic Host Process for Win32 services

Windows\explorer.exe has tried to use svchost.exe through OLE Automation…Czy należy tę aplikację blokować, czy pozwolić zapamietać o dopuszczeniu ?

Zezwolić gdyż jest to proces/usługa systemowa jeśli zablokujemy mogą pojawić się błędy lub problemy.

Najlepiej w zakładce Application Monitor odnaleść svchost i ustawić dla niego sztywną regułę (zaznaczyć : skip parent i allow all activities for this application) :slight_smile:

Dzięki Eyeofstorm !

Jak zwykle jesteś “pod ręką” gdy potrzeba pomocy.

Zapewne przez okres letni nie będziesz osiągalny mimo to życzę ci pogodnego długiego wypoczynku. :smiley:

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 19:58

Miałem nadzieje, że skompletuje dobrą ochrone z jednej firmy. Tymczasem po zainstalowaniu AV nie tylko nie mogłem aktywować kodu, ale zablokowało mi cały system. :shock: Potrzeba było kilku godzin żeby przywrócić do normalności. Nie mam pojęcia czym to było spowodowane .AV zachował sie jak totalny wir. Jeszcze nigdy mi się to nie przydarzyło po instalacji program. antywirusowego.

Nie mam odwagi do kolejnego instalowania go na nowo.

Proszę o opinie bądż uwagi w tej kwesti :wink:

zainstalowalem comodo FW comodo AV i mam nastepujący problem :

FW chodzi mi swietnie natomiast antyvir nie wyswietla mi ikonki w trayu w pasku narzedzi i wyswietla sie komunikat "alertu zabezpieczen windows " (taka tarcza czerwona z krzyzykiem) ze nie mam zainstalowanego antywiurusa mimo ze mam go zainstalowanego

o co tu wlasciwie chodzi ,czy tylka ja tak mam ze windowsowy czujnik nie wykrywa antywira ?

dodam tylko ze nie przeskanowalem jeszcze kompa ,wiec moze w tym problem ,jakies sugestie ?

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 4:31

<a href=

Chciałbym zainstalować te programy w biurze, czy te bezpłatne wersje są również dla firm?

przeskanowalem caly system comodo AV ,wykryl 11 wirusów i usunoł je bezproblemowo… poprzednio milem Antyvir personal edition i jetico firewall i nie wykrywaly tych smieci

tak wiec comoda rządzi jak dla mnie,jest to bardzo stabilny program ,uzywa bardzo malo zasobów i jest skuteczny ,oslona rezydentna dziala chyba najlepiej z tych które testowalem choc siedzi bardzo cichutko w tle

jestem zadowolony wreszcie chyba znalazlem to czego szukalem

program jest tworzony przez bardzo szanowana i nagrodzona firme zajmujaca sie security i prawie codziennie updatowany

:stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 19.07.2006 (Sro) 19:11

Do tomasza :

na oficjalnej stronie w opisie zarówno tego Firewalla jak i Antyvira jest napisane : “No license fee – complete protection at no cost for networks and home users”

W tlumaczeniu to znaczy ze jest darmowy zarówno dla firm jak i uzytkowników domowych… wiec instaluj polecam

Zapewne Classic który nei wykrywa spyware więc nic dziwnego a to cmodo coś to nei nazwał bym antywirusem bo to jest tak jak ze słowem kochać nei mówi się go do byle kogo :slight_smile:

Skoro twierdzisz że jetico jest zły to bój się Boga…

@szakal

Ty jak zwykle swoją agrumentację opierasz li tylko na krytykanctwie.

Namyśl się zanim coś napiszesz, albo nie pisz nic. :x

Co zaś tyczy się programów comodo są jeszcze mało rozpowszechnione na polskich forach. Tym nie mniej są zachwalane przez tych co już mieli z nimi do czynienia, ja również polecam !

Polecany także przez miesięcznik “Chipa”

1.Z tego co widze masz zainstalowanego Launch Pada program który integruje wszystkie zainstalowane programy Comodo do jednego okna to samo z ikoną w tray(bardzo porzyteczna funkcij).

2.Co do tego że windows wyświetla alert jest pewnie spowodowane tym że nie wykrywa Comodo AV kilku innych AV bardziej znanych firm tez nie ,najlepiej wyłączyć monitorowanie ochrony antywirusowej.

Z postanowień licencji wynika że programy można śmiało zainstalować zarówno w domu jak i biurze :wink:

Mam krótkie pytanie ,czy jest sens instalować z programu Comodo takie pozycje jak: Comodo Verification Engine oraz Comodo iVault (czy są to programy współzależne od firewalla) ?

Czy ja jestem jakiś inny czy co, czy rzeczywiście nie ma w moim mailu linka do ściągnięcie Comodo AV. O co tu chodzi? :o :frowning:

P.S. Nadmieniam, że dostałem maila z numerem, potwierdzenie zamówienia i zipa dumna…

Nie sadzicie ze program jest w zbyt wstepnej fazie rozwoju aby powierzać mu bezpieczenstwo naszych komputerów :wink: ?

Zreszta o firmie pierwszy raz slysze a programy przypomina mi te typu “free scan registry now” ktore tylko szkodzą.

Co do Windowsowego monitorowania antywirusów nieposiadam (mam Win 2000 Pro) wiec sie niewypowiem, ale to daje do myslenia.

Podoba mi sie “obiektywny” test programów AV ze strony producenta, no ale to typowa propaganda reklamowa. :?

Mysle ze jezeli testowac porgramy tej firmy to najwyzej jeden. aby nie przedobrzyc :slight_smile:

Ja bym tak slepo im nieufal (zadnym niewolno ufac, nawet produktom Symanteca :stuck_out_tongue: )

Ja sie niezdecyduje na ten dyrastyczny krok poniewaz z Sygate PF na Kerio przechodziłem juz 3 razy i zawsze byly jakies problemy,

ale wszystkim nowym użytkowanikom programów COMODO życze niezawodnosci ich programów i powodów do pełnego im zaufania.

Sygate PF + AVG Free wymiata…

Sz.P. @Fąfel:

Dobre rady zawsze w cenia , ale nie popadajmy w skrajności :cytat “Ja sie niezdecyduje na ten dyrastyczny krok poniewaz z Sygate PF na Kerio przechodziłem juz 3 razy i zawsze byly jakies problemy”, po czym " Sygate PF + AVG Free wymiata…"

Jeżeli coś jest "dobre"to się z tego korzysta , albo coś jest “be…” to się wymiata - dot. Kerio i AVG free (choćby ze względu na ograniczone funkcje). Mojąc doświadczenia z “Kerio i AVG”, a obecnie z Comodo to zdecydowanie korzystniej wypada ten ostani.

Ten grafik który nazwano “obiektywny test” to tylko porównania co do funkcji nie mające nic wspolnego z testem choć przyzanć muszę, że jest reklamą .

Na zakończenie dodam tylko…każdy Panem swojego…

O AVG niemogę złego słowa powiedzieć :roll: porostu z niektorymi robakami sobie nieradzi, ale od czego sa logi i spece z forum.dobreprogramy.pl :wink:

Nie popadam poprostu jak zawsze z softem dluzej bede wymienial a i tak nic nie zyskam (poprostu dbam o komputer 8) )

najwyżej strace tak jak z Kerio (wszyscy go zachwalaja wiec probowalem 3 razy zainstalowac i zawsze mnie albo odcina od sieci albo poprostu mu nieufam (nie to co Sygate)). Zawsze mysle ze dopuszcza cos do netu bez mojej zgody (mam obsesje).

Zbyt wstępna faza to np: wersja Alfa programu kiedy program posiada liczne błędy i niedoróbki często nie posiada pełnej funkcjonalności. W wersje 1.1b Comodo AV wprowadzono liczne poprawki w porównaniu do wersji 1.0, usprawniono min. szybkość skanowania. .Ja sam uzywam CAV i CPF od prawie 2 miesięcy w miedzy czasie robiłem skany kilkakrotnie Avastem i AntyVir PE i nic nie znalazły :slight_smile: .

Garść informacji dla tych którzy tak bardzo lubią testy i rankingi.

Wybrałem tylko niewielką ilość z rankingu dla płatnych i darmowych firewalli. Ranking w 5 stopniowej skali od 1 do 5.

1) Programy w Trialu i Shareware:

  • -PCInternet F.Security 1.0.0.2 Shareware ocena 5,0/5

Poszekaj na stabilną wersje Jetico 2.0 8)

czesc! używam comodo AV i PF od kilku dni i jestem nawet zadowolony. Mam tylko mały problem, przy kazdym starcie systemu firewall pyta mnie o dwie aplikacje: alg.exe i winlogon, nie wiem czy mam je blokowac czy nie i jak ustawic zeby mnie nie pytal za kazdym razem. Aha i jeszcze jedno podczas startu gadu gadu tez za kazdym razem pyta mnie o update.tmp chociaz dla gg mam ustawioną stałą regułę. Może ktoś mi coś poradzi? Z góry dzięki.

Zarówno alg.ege i winlogon.exe to procesy systemu xp należy je przepuścić na zaporze a najlepiej ustawić sztywne reguły .

Comodo Personal Firewall --> Zakładka Security–>Application Monitor odnajdujemy alg.exe i winlogon.exe zazanczamy : Skip Parent / Apply the fallowing criteria / Action oczywiście Allow / Protocol TCP or UDP / Direction In/Out

Jeśli chodzi o gg to odnajdujemy w Comodo Personal Firewall --> Zakładka Security–>Application Monitor gg.exe zazanczamy : Skip Parent / Allow all activites for this application.

Powinno pomóc choć gwarancji nigdy nie ma :wink:

Wielkie dzięki! Tylko kurcze jezeli chodzi o to gg to właśnie tak mam ustawione jak mi napisałeś i mimo to pyta mnie o update.tmp. A to troche denerwujące :-x tak za każdym razem. Ale jeszcze raz dzięki.