COMODO Antivirus - problem!

Kiedy chcę zeskanować komputer lub pewny folder (po zgraniu paru piosenek), pojawia się oto taka informacja: “Aktualizacja nie powiodła się. Silnik antywirusowy nie został zainicjowany!”. Ściągnęłam na nowo program, ale nadal pokazuje to samo. O co tu chodzi? Co mogę zrobić? Może ściągnąć nowy program? Ale wtedy jaki? Avast?

W programie Comodo klikaj zakładkę “Pozostałe” i “Diagnostyka”. Wykryje błędy i poprosi o zgodę na naprawę. Zatwierdź. REstart kompra.

weszłam w zakładkę “więcej”, kliknęłam “diagnostyka” i nie wykryło żadnych problemów… nadal nie mogę zeskanować. ; /

Czy z Comodo masz pełny pakiet CIS-a, czy tylko sam antywirus? Jeżeli diagnostyka nic nie pomogła to jest spsób, ale to za chwilę ci rozpiszę…

Dodane 07.12.2012 (Pt) 18:36

Mam jeszcze pytanie czy oprócz Comodo masz zainstalowany inny antywir, lub podobny, jeżeli było coś wcześniej zainstalowane to czy prawidłowo (całkowicie) zostało usunięte z systemu -nie zostały resztówki…Od kiedy masz ten problem z av Comodo???

Usługa “Program uruchamiający proces serwera DCOM” uruchomiona?

sprawdź poprzez start -> uruchom -> services.msc

ustaw uruchamianie na automatyczne

Jaki masz system - 32, czy 64 bitowy system operacyjny /?

dziękuję wszystkim za dobrą radę. (:

zdecydowałam się na zainstalowanie się Avastu. mam jednak jeszcze jedno pytanie: czy przez usunięcie COMODO jakieś programy mogą przestać działać? albo nawet jakieś strony www? tata się upiera, że jakiś informatyk tak mu powiedział. ; o

ten Avast jest tylko na jakiś czas… podobno. mogę go potem odinstalować i zainstalować na nowo, aby go nie rejestrować?

Ważna zasada przed deinstalacją takich programów należy wyłączyć wszystkie jego aktywne funkcje. Przed deinstalacją wyeksportuj ustawienia np. w Moje dokumenty - wyłącz w AV jego aktywne funkcje i jak masz 32 bitowy system pobierz Revo Uninstaller z tej strony http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html

Uruchom Revo (otworzy ci się okno z programami- odznacz na szaro Comodo (przez kliknięcie)> dalej u góry masz zakładki -klikasz na odinstaluj (w nowym oknie wybierz tryb rozszerzony )-potem CIS zapyta co chcesz usunąć (całość lub AV, FW). Potem klikasz dalej- Kiedy CIS deinstalator zakończy zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie, ale wybierz NIE ,- w rozwinięciu plusów (+) zaznaczasz tylko te wytłuszczone (pogrubione czcionką) wpisy i daje potwierdzasz i usuwasz to co wyświetli.

Robisz restart. Ponownie instalujesz AV lub cały pakiet Comodo - importujesz ustawienia.

Mam jeszcze zapytanie, czy próbowałaś uruchomienia skanera, ale z wyłączeniem funkcji w ustawieniach skanera aby przed skanowaniem nie pobierał aktualizacji bazy? -czy zaskoczy ???

nie, nie próbowałam (: mało się na tym wszystkim znam…

a umiałbyś odpowiedzieć na mój wcześniejszy post?

Odpowiadam: nie będzie problemów jeżeli zastosujesz się do wskazówek jakie napisałem powyżej.

1-wyłączyć aktywne funkcje.

2-każdy program zostawia po sobie śmieci dlatego zalecane jest albo ręczne wyszukiwanie tych śmieci lub używać do tego programu jaki ci podałem ewentualnie użycie tego http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

  • do przeczyszczenia rejestru - dotyczy to zwłaszcza programów zabezpieczających

Gdy będziesz chciała usunąć Avasta lub Comodo i na nowo instalować inny to podaję ci link do deinstalatorów Av, gdyż ten co jest w instalatorze programu AV nie czyści wszystkiego z systemu zostawiając resztówki, które później mogą powodować problemy z innymi programami

http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co … cale=pl_PL

Malinka94 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.