Comodo AntiVirus - wpisy w rejestrze

Witam.

Mam problem z antywirusem Comodo. Po zainstalowaniu go strasznie zwalniał mi pracę laptopa (posiadam system Windows7 64bit) i rozłączał mi internet. Zmuszona byłam go odinstalować mimo, że wiele dobrego o nim słyszałam.

Teraz przy włączaniu laptopa wyskakuje mi komunikat czy chcę zezwolić programowi Comodo na wprowadzanie zmian w tym komputerze. Usunęłam wszystkie wpisy w rejestrze jednak po ponownym uruchomieniu one znów się pojawiają. Używałam CCleanera, Revo oraz jv16pt.

Próbowałam również sposobem opisanym tu: http://www.fixitpc.pl/topic/1431-niezgo … rum-akcji/ i wszystko szło pięknie do momentu gdy chciałam usunąć wpis, bo zaczęło mi odrzucać i pisało, że plik jest tylko do odczytu.

Czy ma ktoś propozycje co z tym zrobić?

może spróbuj zainstalować comodo jeszcze raz, zezwolić mu na wprowadzanie zmian, i znowu odinstalować?

próbowałam, potem odinstalowałam za pomocą revo który jest bardzo dobry w usuwaniu programów ze wszystkimi wpisami i niestety nic

walkdisdy , instalowałaś Comodo na czystym systemie czy w miejsce innego antywirusa?

_tommy_ w miejsce avasta, bo podobno comodo miałbyć lepszy

chyba cały problem tkwi w tym że te pliki są tylko do odczytu a zmienić tego nie idzie lub nie potrafię

a myślisz że instalacja comodo po avascie może być przyczyną tego? proszę o jakiekolwiek pomysły bo moje już naprawdę się wyczerpały

przed chwilą przywracałam system i dalej nic

walkdisdy , możliwe, że avast zostawił coś co przeszkadza Comodo. Pamiętam jak przechodziłem z avasta na Eset Smart Security to też miałem problemy z instalacją.

Używałaś Revo Uninstaller do czyszczenia zbędnych plików? Nie polecam używać jv16pt, lubi gubić wpisy w rejestrze.

Powiem tak, gdybym ja miał taki problem:

  1. spróbowałbym Revo usunąć co się da, czyli odinstalować antywirusa, firewalla, ‘usuwanie zbędnych plików’, ‘usuwanie śladów’, wywalenie z autostartu wszystkich wpisów związanych z antywirusem/firewallem;

  2. reset systemu;

  3. Ccleanerem posprzątałbym i wyczyścił rejestr (wiem, używany był Revo ale to nie zaszkodzi użyć innego narzędzia);

  4. zainstalowałbym Comodo Internet Security Premium i cieszyłbym się pakietem 2 w 1.

_tommy_ próbowałam takimi metodami i też nic nie dało

ale już doszłam do tego jak się tego wpisu pozbyć :slight_smile:

mimo to bardzo dziękuję za chęć pomocy :slight_smile:

To napisy co zrobiłaś, może inni skorzystają z rady :wink:

zainstalowałam ponownie comodo

wyłączyłam wszystkie jego funkcje łącznie z defense+

następnie odinstalowałam za pomocą revo i użyłam programu CIS Clean-up Tool. dodatkowo użyłam ccleanera i uciążliwy wpis zniknął.

Teraz z powrotem korzystam z Nortona bo jakby nie patrzeć z nim nigdy kłopotów nie miałam. :slight_smile:

walkdisdy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038