COMODO antyvirus (defense +) możliwy keylogger?

Witam was ! Potrzebuje pomocy .

Mam 17 lat i gram w gry MMORPG - jedyną z nich jest Tibia !

Ostatnio włączyłem grę jeszcze przed zalogowaniem i wyskoczyła mi informacja od Comodo (defense+)

Pisało w niej ,że (ATKKBService.exe = ASUS Keyboard Service) chce zainstalować dodatkowe rozszerzenia typu .dll i niżej informacja że może to mieć związek z keyloggerem !

Nie wiem o co w tym chodzi bo 1x mi to pokazało a komputer jest po formacie i nie sciągałem jak dziecko “czitów” i tych innych bajeczek więc sam nie mam pojęcia co zrobić !

Potrzebuje pomocy i proszę o prostą odpowiedź czy mam się bać czy też nie.

Pozdrawiam Arek.

Ps: Klawiatura Ibox / komputer asus !

“ATKKBService.exe próbuje zainstalować globalne przechwytywanie do ATKKBService.exe”

“Globalne przechwytywanie jest funkcją systemu Windows umożliwiającą aplikacjom takim jak odtwarzacze multimedialne, programy rozszerzające działanie klawiatury podłączać pliki wykonywalne (np. pliki .dll) do innych aplikacji w celu rozszerzenia ich funkcjonalności. Jednakże ta funkcja jest często wykorzystywana przez szkodliwe programy, takie jak keyloggery, programy do uzyskiwania zrzutów pulpitu lub kontrolowania innych aplikacji. Jeżeli ATKKBService.exe jest codziennie używaną aplikacją, można bezpiecznie zezwolić na to żądanie.”

To nic groźnego. Comodo jest bardzo wrażliwe, jeżeli nie jesteś zaawansowany w tym to polecam innego antywirusa :wink: .

"Witam was ! Potrzebuje pomocy .

Mam 17 lat i gram w gry MMORPG - jedyną z nich jest Tibia !"

No naprawdę potrzebujesz pomocy :smiley:

Tak na serio. Jeśli aplikacja jest bezpieczna to oczywiście, że możesz zezwolić na jej działanie.

Dzięki wam za pomoc ! Temat do zamknięcia ;*