Comodo - blokowanie połączenia z "Windows Operating System"


(Przemekszkola11) #1

Witam, od jakiegoś czasu mój Comodo Internet Security blokuje połączenie przychodzące z aplikacji "Windows Operating System". Tutaj wklejam screen jak to wygląda: http://i.imgur.com/P5tynr5.png W dodatku ostatnio zauważyłem częste delikatne ścinki podczas przeglądania internetu bądź oglądania filmów na YouTube, gdzie dźwięk cały czas leci ale wszystko inne staje, mija to tak po 3-5 sekundach i potem mogę normalnie działać, ale nie jestem pewien czy to od tego zależy. W ustawieniach Firewalla od Comodo mam blokowanie pofragmentowanego adresu IP, filtrowanie ruchu do pętli, wykonywanie analizy protokołu oraz włączoną ochronę przed fałszowaniem ARP (czyli protokół wykorzystywany przez to połączenie). Oczywiście wszystkie połączenia przychodzące są zablokowane zarówno w systemowej zaporze jak i Comodo.

Co mam z tym połączeniem zrobić? By rozwiać wszelkie wątpliwości wszystko jest aktualizowane na bieżąco, skany tak samo więc wg. jest komputer jest czysty.


(Atis) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowiązkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/


(Przemekszkola11) #3

Oto logi, wybacz że nie wkleiłem ich wcześniej, to mój pierwszy post :slight_smile: Addition http://www.wklej.org/id/1433394/ i FRST http://www.wklej.org/id/1433399/ Pozdrawiam i liczę na pomoc.


(Atis) #4

Nie widać infekcji.

Comodo może powodować problemy z internetem.


(Przemekszkola11) #5

Czyli co, zezwolić na łączenie się z tym adresem czy zostawić to bez zmian? Bo jednak jest to połączenie przychodzące, które może zawsze coś namieszać, ale z drugiej strony nie chcę mieć wyżej wspomnianych ścin. Proszę jeszcze zwrócić uwagę na adres który jest taki sam u źródła jak i w odbiorze… Staram się unikać jakichkolwiek zagrożeń, ale dziś wszędzie są luki, nigdy wcześniej nic podobnego od “Windows Operating System” nie miałem i to wydało mi się dziwne, od razu wziąłem pod uwagę jakieś podszycie. Poczekam na wypowiedź jeszcze kogoś innego.


(bart86) #6

Nie rozumiem czemu wszystkie połączenia przychodzące są zablokowane są takie które jednak muszą być odblokowane i są potrzebne. Adres taki sam wychodzący jak przychodzący to po prostu wewnętrzne połączenie w systemie korzystają z tego niektóre usługi systemowe nie ma potrzeby tego blokować.


(arapo) #7

Witaj Kukuryq* nie wiem dlaczego zablokowało ci ARP i jakie masz ustawienia aplikacji WOS. Dla przykładu podaję ci moje ustawienia zapory Comodo i nigdy nie miałem takich blokad link  <a href=http://zapodaj.net/e23824f9d2572.jpg.html>Comodo.jpg</a>

Co do spowolnienia lub tzw ścinki to zależy jakiej używasz przeglądarki, a zwłaszcza rozszerzeń. Jeżeli masz jeszcze zapytania to pisz.

Pozdrawiam